Թուրքիայի Գազիանթեփ (Այնթափ) նահանգի Նիզիփի շրջանում 1,5 ամսական երեխային հիվանդանոց տանելու ժամանակ հայտնի է դարձել, որ նրա մայրը՝ 13-ամյա Ա.Յ.-ն արդեն հասցրել է 2-րդ անգամ ամուսնանալ։
Թուրքական Posta-ի փոխանցմամբ՝ հիվանդանոցում երբ իմացել են, որ երեխայի մայրը 13 տարեկան աղջնակ է, անմիջապես հայտնել են ոստիկանություն։ Աղջիկը ոստիկանությանը հայտնել է, թե առաջին անգամ ամուսնացել է 12 տարեկանում՝  21-ամյա Էմրե Չ.-ի հետ, սակայն շատ չանցած վերադարձել է հոր տուն։ 13-ամյա Ա.Յ-ն պատմել է, թե 2-րդ անգամ տնից փախել եւ ամուսնացել է 17-ամյա Մ.Մ-ի հետ։ «1,5 ամիս առաջ մենք երեխա ունեցանք։ Սակայն 1 շաբաթ առաջ ամուսինս ինձ ծեծեց եւ տնից դուրս վռնդեց։ Ես կրկին վերադարձա իմ հոր տուն։ Երեխան առողջական խնդիրներ ունի եւ ես բերել եմ հիվանդանոց»,-ասել է 13-ամյա մայրը։

As a 1.5 months old baby was taken to hospital in Turkey’s Gaziantep (Aytap) region, it came out the mother of the child, 13-year-old A. Y. has managed to get married for the second time.
When it came out that the child’s mother is 13 years old the hospital informed the police. The girl told the police that when she was 12 she married Emre C, 21, for the first time, but then she returned to her father’s house. The girl said that later she ran away and married M. M, 17.
“1.5 month ago our baby was born. But a week ago my husband beat me and threw me out of the house. The baby has health problems and I brought her to hospital,” the 13-year-old mother said.