Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Թբիլիսի։ Օդանավակայանում, որտեղ նրան դիմավորել են Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Մակա Բոճորիշվիլին, Վրաստանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Քեթևան Կվինիկաձեն և այլ պաշտոնատար անձինք։
Նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը, ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Շիրակ Թորոսյանը և այլք։
Այցի շրջանակում նախատեսված է Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի առանձնազրույցը Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Կավելաշվիլիի հետ, որին կհաջորդի պատվիրակությունների հանդիպումն ընդլայնված կազմով:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպումներ կունենա նաև Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի և Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլիի հետ:

Armenian President Vahagn Khachaturyan has arrived in the Georgian capital, Tbilisi, on an official visit.
At the Tbilisi international airport, he was welcomed by Georgian Foreign Minister Maka Botchorishvili, Chief of Staff of the Georgian President's Administration Ketevan Kvinikadze, and several other Georgian officials.
The visiting Armenian delegation led by the president includes Economy Minister Gevorg Papoyan, Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan, MP Shirak Torosyan, and several others.
During the visit, President Khachaturyan is scheduled to hold a private meeting with Georgian President Mikheil Kavelashvili, followed by a meeting in an expanded format between the two delegations.
The Armenian president will meet also with Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze, and speaker of the Parliament of Georgia, Shalva Papuashvili.