Իրանի ԱԳ նախարար Աբբաս Արաղչին հեգնանքով «շնորհակալություն» է հայտնել ԱՄՆ Կենտրոնական հրամանատարությանը (CENTCOM)՝ հասցված հարվածների համար հարևան երկրների տարածքներն օգտագործելու համար։
«Շնորհակալություն, CENTCOM, խոստովանելու համար, որ դուք օգտագործում եք մեր հարևանների տարածքը՝ մեր ժողովրդի դեմ HIMARS համակարգեր տեղակայելու համար, ինչն ակնհայտորեն ներառում է նաև ջրի աղազերծման կայանը։ Ոչ ոք չպետք է դժգոհի, եթե ի պատասխան՝ մեր հզոր հրթիռները ոչնչացնեն այդ համակարգերը, որտեղ էլ որ դրանք գտնվեն», - X սոցիալական ցանցում գրել է Իրանի ԱԳ նախարարը։
Աբբաս Արաղչին նաև հրապարակել է CENTCOM-ի հաղորդագրության սքրինշոթերը, որտեղ նշվում է, թե ԱՄՆ բանակի բարձր շարժունակությամբ հրթիռային համակարգերը (HIMARS) «ապահովում են անգերազանցելի հնարավորություն՝ իրանական ռեժիմի դեմ պայքարում խորքային հարվածներ հասցնելու համար։

Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi has sarcastically “thanked” the US Central Command (CENTCOM) for using neighboring countries’ territories for strikes.
“Thank you CENTCOM for admitting that you are using our neighbors' territory to deploy HIMARS systems against our people, apparently including a desalination plant. Nobody should complain if our powerful missiles destroy these systems wherever they are in retribution,” Araghchi wrote on X.
Also, the Iranian FM published screenshots of a CENTCOM statement, which notes that the US Army’s High Mobility Artillery Rocket Systems (HIMARS) “provide unrivaled deep-strike capability in combat against the Iranian regime.”