Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին Al Jazeera-ին տված հարցազրույցում հաստատել է, որ հաղորդագրություններ է փոխանակել ԱՄՆ-ի հետ՝ կա՛մ ուղղակիորեն, կա՛մ տարածաշրջանում իր ընկերների միջոցով, սակայն դա չի նշանակում, որ Իրանը բանակցություններ է վարում Վաշինգտոնի հետ։
«Ես շարունակում եմ հաղորդագրություններ ստանալ անմիջապես ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնաց Ուիթքոֆից, և դա չի նշանակում, որ մենք բանակցություններ ենք վարում։
Իրանում որևէ կողմի հետ բանակցություններ վարելու մասին պնդումները կեղծ են։ Բոլոր հաղորդագրությունները փոխանցվում կամ ստացվում են Արտաքին գործերի նախարարության միջոցով, եւ անվտանգության մարմինների միջեւ կապ կա»,- ասել է Արաղչին։

Министр иностранных дел Ирана Аббас Аракчи в интервью Al Jazeera подтвердил, что с США был обмен сообщениями либо напрямую, либо через друзей в регионе, однако это не означает, что Иран ведет переговоры с Вашингтоном.
«Я, как и прежде, получаю сообщения непосредственно от спецпосланника президента США Уиткоффа, и это не означает, что мы ведем переговоры.
Утверждения о переговорах с какой-либо стороной в Иране не соответствуют действительности. Все сообщения передаются через Министерство иностранных дел или принимаются им, и существует связь между силовыми структурами», - сказал Аракчи.