Ազգը սգում է «Նահալ» բրիգադի չորս զինվորների՝ կապիտան Նոամ Մադմոնիի, շտաբի սերժանտ Բեն Քոհենի, շտաբի սերժանտ Մաքսիմ Անտիսի և շտաբի սերժանտ Գիլադ Հարելի մահը։ Դրա մասին հայտնել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն։
«Ես և կինս, Իսրայելի բոլոր քաղաքացիների հետ միասին, խորին ցավակցություն ենք հայտնում զոհվածների ընտանիքներին և աղոթում վիրավորների արագ ապաքինման համար»,- գրել է նա։
Նա հավելել է, որ նրանք զոհվել են Լիբանանում «Հըզբոլլահի» հետ մարտերում։
«Մենք կշարունակենք ուժեղ հարվածներ հասցնել մեր թշնամիներին՝ հյուսիսի բնակիչների և Իսրայելի բոլոր քաղաքացիների անվտանգությունն ապահովելու համար»,- ասել է նա։

Сердце всей нации скорбит после гибели четырех бойцов бригады Нахаль: капитана Ноама Мадмони, старшего сержанта Бена Коэна, старшего сержанта Максима Антиса и старшего сержанта Гилада Хареля. Об этом сообщил премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху.
«Мы с супругой, вместе со всеми гражданами Израиля, выражаем глубокие соболезнования дорогим семьям павших и молимся о скорейшем выздоровлении раненых», - написал он.
По его словам, они погибли в боях с Хезбаллой в Ливане.
«Мы продолжим наносить мощные удары по нашим врагам, чтобы обеспечить безопасность жителей севера и всех граждан Израиля», - отметил Нетаньяху.