Իրանի «Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը» (ԻՀՊԿ) հայտարարել է, որ «Ճշմարիտ խոստում — 4» գործողության 89-րդ ալիքի ընթացքում (ծածկանունը՝ «Յա Մուսա Քալիմ Ալլահ») ավելի քան 100 ծանր հրթիռ է կիրառել: Այս մասին հայտնում է Pars Today-ը։
Ըստ ԻՀՊԿ հաղորդագրության՝ այս փուլում թիրախավորվել են ամերիկյան և իսրայելական օբյեկտները: Գործողությունն ընդգրկել է Արևմտյան Ասիայի ողջ տարածաշրջանը և Իսրայելի հյուսիսից հարավ ընկած հատվածը։ Ավելի քան հազար կիլոմետր շառավղով գոտում հարվածային անօդաչու սարքեր և 200 հրթիռ է կիրառվել։
«Այս համակցված գործողությունները նվիրված էին Եմենի իսլամական դիմադրության մարտիկների հիշատակին։ Թիրախում են եղել Էյլաթի, Թել Ավիվի և Բնեյ Բրակի օբյեկտները, ինչպես նաև սիոնիստական ռեժիմի ռազմական կետերն ու զորքերի կուտակումները։ Ըստ տեղական աղբյուրների՝ հակառակորդը ծանր կորուստներ է կրել։ Գործողության շրջանակում ճշգրիտ հարված է հասցվել նաև Բահրեյնում գտնվող ԱՄՆ ահաբեկչական ուժերի ստորաբաժանմանը (որտեղ 80 մարդ է եղել)։ Բացի այդ, բալիստիկ հրթիռներով հարված է հասցվել «Ալ-Ուդեյդ» բազայում գտնվող ամերիկյան ուղղաթիռների խմբին, ինչի հետևանքով մեկ ուղղաթիռ է ոչնչացվել, իսկ մյուսներն էլ լրջորեն վնասվել են», - ասված է Իրանի ԻՀՊԿ հայտարարության մեջ։

КСИР Ирана заявил о применении более 100 тяжёлых ракет в ходе 89-й волны операции «Истинное обещание — 4» под кодовым названем «Йа Муса Калим Аллах», передаёт Pars Today.
Согласно сообщению КСИР, в ходе 89-й волны операции были также применены ударные беспилотники и 200 ракет в радиусе более тысячи километров по всему региону Западной Азии и с севера до юга Израиля против американских и израильских целей.
«Эти комбинированные операции, посвящённые чистым душам мучеников исламского сопротивления Йемена, были нацелены на объекты в Эйлате, Тель-Авиве и Бней-Браке, а также на военные цели и скопления террористических сил сионистского режима, в результате чего, по сообщениям местных источников, противник понёс тяжёлые потери. В продолжение операции укрытие подразделения армии террористических сил США в Бахрейне, включавшее 80 человек, было точно поражено, а также вертолётная группа армии США на базе Аль-Удейд подверглась удару баллистических ракет, в результате чего один вертолёт был уничтожен и другим нанесён серьёзный ущерб», - говорится в заявлении КСИР Ирана.