«,Զվարթնոց» օդանավակայանը կրկին դադարեցրել է «Արմավիա» ավիաընկերության չվերթների սպասարկումը: Մեր տեղեկություններով` պատճառը կրկին նույնն է. «Արմավիան» խոշոր պարտքեր ունի օդանավակայանին:
Նշենք, որ սեպտեմբերի կեսերին կրկին դադարեցվել էին «Արմավիա»-ի չվերթները, սակայն հետո «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ընկերությունըվերսկսել էր սպասարկումը, քանի որ պայմանավորվածություն էր ձեռքբերվել պարտքը վճարելու շուրջ:
Հիշեցնենք, «Արմավիայի» եւ   «Արմենիա միջազգային օդանավակայանների» (որին պատկանում է «Զվարթնոց» օդանավակայանը) հակասություններն արդեն մի քանի ամիս շարունակվում են: Մի քանի անգամ «Զվարթնոցը» դադարեցրել էր «Արմավիայի» թռիչքները` պարտքի թույլատրելի ծավալի սահմանները գերազանցելու համար, սակայն բանակցությունների արդյունքում կողմերը համաձայնության էին եկել:

YEREVAN. – Armenian capital city Yerevan’s Zvartnots International Airport once again suspended its services rendered to the flights of Armavia Airline Company, which is the country’s national carrier. According to our information, the reason is again Armavia’s huge outstanding debts to the airport.
To note, Armavia’s flights were grounded in med-September as well, but, subsequently, the Armenia International Airports Company—which owns Zvartnots International Airport—had resumed Armavia’s flights because arrangement was made on the payment of debts.
The conflict between Armavia and Armenia International Airports continues for several months. Zvartnots had suspended Armavia’s flights a number of times, and for exceeding the limit for outstanding debts, but the parties had come to an agreement as a result of negotiations.