Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու եւ «Ազգային ճակատի» առաջնորդ Մարին Լը Պենը ֆրանսիական լրատվամիջոցներին մեղադրել է նախագահի միայն մեկ թեկնածուին՝ Էմանուել Մաքրոնին աջակցելու համար, հայտնում է The Local-ը:
Նանտում կայացած հանրահավաքի ժամանակ ելույթ ունենալիս քաղաքական գործիչը ֆրանսիական մամուլի գործողությունները համեմատել է ԱՄՆ նախընտրական արշավի ժամանակ ամերիկյան գործընկերների աշխատանքի հետ, որը հանգեցրել էր ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի եւ լրագրողների վեճին: «Լրատվամիջոցներն իրենց թեկնածուին են ընտրել եւ հիստերիկորեն քարոզում են նրա օգտին»,- ասել է նա:
Լը Պենի խոսքով՝ լրագրողները բարձրաձայնում են միայն բարոյական բարձր նորմերի մասին, որոնք պետք է պահպանել, հայտարարում են, որ վերլուծում են միայն փաստերը, բայց հենց սկսում են նրանց քննադատել, անմիջապես սկսում են մամուլի ազատության վրա հարձակվելու մասին բղավել:

French far-right leader Marine Le Pen accused the French media of “campaigning hysterically” in favour of Emmanuel Macron, her centrist rival for the presidency, The Local reported.
Speaking at a rally in the western city of Nantes, she launched a series of attacks on the 39-year-old independent who has emerged as a frontrunner to become France's next leader.
In an attack that recalled US President Donald Trump's confrontation with journalists, she added: "The media have chosen their candidate. They are campaigning hysterically for their darling.”