ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը զանգահարել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյին ու քննարկել բրիտանական խորհրդարանի մոտ տեղի ունեցած ահաբեկչությունը, հայտնել է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Շոն Սփայսերը։
«Անկասկած մենք դատապարտում ենք Վեսթմիսթերի վրա հարձակումը, որը Մեծ Բրիտանիան ահաբեկչություն է որակել։ Մենք ողջունում ենք իրավիճակին բրիտանական ոստիկանության արագ արձագանքը»,- նշել է Սփայսերը։ «Մեր մտքերն ու աղոթքները ահաբեկչության զոհերի մասին են։ ԼՈնդոնը կարող է ապավինել ԱՄՆ աջակցությանը՝ մեղավորներին պատասխանատվության կանչելու հարցում»։
ԱՄՆ պետքարտուղար Ռեքս Թիլերսոնը նույնպես հանդես է եկել հայտարարությամբ, ցավակցելով զոհերի ընտանիքներին։ «Մենք դատապարտում ենք բռնության այդ սարսափելի ակտը, անկախ նրանից, թե ովքեր են այն իրականացրել՝ ահաբեկիչները, թե կարգազանցները»։

The US President Donald Trump’s administration has condemned the terrorist act carried out near the British Parliament.
"We obviously condemn today's attack in Westminster, which the United Kingdom is treating as an act of terrorism," said Spicer. "We applaud the quick response that the British police and their first responders made to the situation. The victims in this are in our thoughts and our prayers."
At the same time, Rex Tillerson, the US Secretary of State, issued a statement, expressing condolences to the victims' families. " We condemn these horrific acts of violence, and whether they were carried out by troubled individuals or by terrorists, the victims know no difference.”