Արմեն Ջիգարխանյանի միակ դուստրը` Ելենան, մահացել է 30 տարի առաջ: Այն ժամանակ միջադեպը դժբախտ պատահար համարեցին: Սակայն դերասանի նախկին կինը՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան, իր սեփական վարկածն ունի այն մասին, թե ինչ էր տեղի ունեցել Արմեն Ջիգարխանյանի դստեր հետ, հայտնում է Dni.ru պորտալըլ:
«Նա մահացել է 23 տարեկանում: Ես մի քանի անգամ առաջարկել եմ Ջիգարխանյանին այցելել աղջկա գերեզմանը, սակայն նա միշտ սկսում էր նյարդայնանալ եւ փոխում էր խոսակցության թեման: Ելենայի մասին ինձ պատմել են նաեւ նրա հարազատները: Ես չեմ բացառում, որ նման արձագանքը մեղքի զգացմունքի դրսեւորում է», - ասել է դաշնակահարուհին:
Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան վստահ է, որ դերասանի դուստրը ինքնասպան է եղել: Ըստ նրա՝ այդ հուսահատ քայլին աղջկան դրդել է սեփական ընտանիքը:
Ընդ որում, Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան խոստովանում է, որ չգիտի, թե որն է եղել ողբերգության իրական պատճառը:
Ջիգարխանյանի դուստրը տառապում էր գենետիկ հիվանդությամբ՝ Հենթինգթոնի խորեայով: Աղջիկը մահացել է 1987 թվականի դեկտեմբերի 30-ին: Ելենայի մարմինը հայտնաբերվել էր ավտոտնակում՝ շարժիչը միացրած ավտոմեքենայի կողքին: Վարորդի նստարանին հայտնաբերվել էր նաեւ աղջկա սիրելիի դիակը: Դատաբժշկական փորձագետները որպես մահվան պատճառ նշել էին թունավորումն ածխաթթու գազից:

Единственная дочь Армена Джигарханяна Елена погибла 30 лет назад. Тогда произошедшее назвали несчастным случаем. Однако у экс-жены актера Виталины Цымбалюк-Романовской есть своя версия о том, что произошло с наследницей артиста, собщает портал Дни.ру.
«Она погибла в 23 года. Несколько раз я предлагала Джигарханяну навестить ее могилу, но он всегда начинал нервничать и переводил разговор на другое. Мне рассказывали о Елене его близкие. Не исключаю, что такая реакция – проявление чувства вины», – заявила пианистка.
Цымбалюк-Романовская уверена, что дочь актера убила себя. «Все-таки когда дочка заканчивает жизнь по своей воле, это связано с сознательным действием, с протестом», – отметила Виталина.
По словам пианистки, девушку до отчаянного шага довела семья. «Нельзя просто так, ни с того ни с сего завести мотор и пустить в машину газ, чтобы умереть вместе с любимым человеком. Такого не случится, если тебя дома ждут, любят, могут выслушать», – считает бывшая жена артиста.
При этом Цымбалюк-Романовская признает, что не осведомлена об истинной причине трагедии. «При мне Армен Борисович так ни разу и не решился съездить на могилу Лены. Он не любил говорить о дочери», – цитирует «Караван историй» Виталину.
Дочь Джигарханяна болела генетическим заболеванием – хореей Хантингтона. Девушка погибла 30 декабря 1987 года. Тело Елены нашли в гараже рядом с заведенным автомобилем. На водительском сидении был найден труп возлюбленного дочери артиста. Причиной смерти судмедэксперты назвали отравление угарным газом.