News
Լրահոս
News
Կիրակի
Դեկտեմբեր 16
Տեսնել լրահոսը

ՀՀԿ-ն ներկայացրել է ռեյտինգային ընտրակարգով  առաջադրված  թեկնածուներին՝ ըստ ընտրատարածքների: Հանրապետական կուսակցության նախընտրական ցուցակում ընդգրկված է 127 թեկնածու, ռեյտինգայինով կմրցեն նրանցից 124-ը։

Թիվ 1 ընտրատարածք (Երևանի Ավան, Նոր Նորք, Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջաններ)

  1. Ալավերդյան Արմեն Օնիկի ՀՀԿ
  2. Դավթյան Վարդուհի Հայրապետի ՀՀԿ
  3. Դավթյան Վիկտոր Դավթի ՀՀԿ
  4. Հակոբյան Աշխեն Հակոբի ՀՀԿ
  5. Հարությունյան Սեդրակ Հարությունի անկուսակցական
  6. Հովհաննիսյան Սամվել Անդրանիկի անկուսակցական
  7. Ճորուխյան Արա Նորիկի ՀՀԿ
  8. Մինասյան Գագիկ Ենգիբարի – ՀՀԿ (ԱԺ պատգամավոր, ՀՀԿ ԳՄ անդամ)
  9. Միսակյան Արայիկ Մանվելի ՀՀԿ
  10. Պետրոսյան Գարեգին Տիգրան ՀՀԿ
  11. Սուքիասյան Սոնյա Գարեգինի ՀՀԿ
  12. Վասիլյան Դավիթ Սամվելի ՀՀԿ
  13. Փոստոյան Քնարիկ Սամվելի անկուսակցական

Թիվ 2 ընտրատարածք (Երևանի Արաբկիր, Աջափնյակ, Դավթաշեն  վարչական շրջաններ)

  1. Ավետիսյան Արա Սերգեյի ՀՀԿ
  2. Բաբուխանյան Հայկ Բորիսի – ՍԻՄ (ԱԺ պատգամավոր)
  3. Բեգլարյան Լիլիթ Նարեկի ՀՀԿ
  4. Գեղամյան Արտաշես Մամիկոնի – ԱՄԿ (ԱԺ պատգամավոր)
  5. Եսայան Մարգարիտ Հենրիկի – ՀՀԿ (ԱԺ պատգամավոր)
  6. Զաքարյան Արտակ Բորիսի – ՀՀԿ (ԱԺ պատգամավոր)
  7. Մամիջանյան Հայկ Ռուբենի – ՀՀԿ
  8. Մանուկյան Արմեն Սարգսի ՀՀԿ (թեկնածությունը հանված է)
  9. Սահակյան Արման Գալուստի – ՀՀԿ (ՀՀԿ խորհրդի անդամ)
  10. Սայադյան Գայանե Հայրապետի ՀՀԿ
  11. Սարգսյան Հասմիկ Գրիգորի ՀՀԿ
  12. Սարգսյան Վիգեն Ալեքսանդրի – ՀՀԿ (ՀՀԿ առաջին փոխնախագահ)
  13. Սողոմոնյան Գեւորգ Ռուդոլֆի ՀՀԿ

Թիվ 3 ընտրատարածք (Երևանի Մալաթիա Սեբաստիա և Շենգավիթ վարչական շրջաններ)

  1. Բաբայան Վահան Շոթայի Ռեֆորմիստների կուսակցություն
  2. Գրիգորյան Մկրտիչ Արամայիսի անկուսակցական
  3. Զաքարյան Ռուզաննա Ռաֆիկի ՀՀԿ
  4.  Հարությունյան Արման Գառնիկի ՀՀԿ
  5. Հովհաննիսյան Արաիկ Ռաֆայելի – ՀՀԿ (ԱԺ պատգամավոր)
  6. Մարգարյան Անի Սուրիկի ՀՀԿ
  7. Մկրտչյան Արարատ Սոկրատի ՀՀԿ
  8. Նավասարդյան Արմեն Սամվելի ՀՀԿ
  9. Ներկարարյան Նատալյա Գեւորգի ՀՀԿ
  10. Վաղարշակյան Միքայել Վլադիմիրի ՀՀԿ

Թիվ 4 ընտրատարածք (Երևանի Կենտրոն, Նորք Մարաշ, Էրեբունի, Նուբարաշեն վարչական շրջաններ)

  1. Աճեմյան Կարինե Խաչիկի – ՀՀԿ (ԱԺ պատգամավոր, ՀՀԿ խորհրդի անդամ)
  2. Այվազյան Արման Դավթի ՀՀԿ
  3. Աշոտյան Արմեն Գեւորգի – ՀՀԿ
  4. Գեւորգյան Գեւորգ Ալեքսանդրի անկուսակցական
  5. Գեւորգյան Սուսաննա Պարգեւի ՀՀԿ
  6. Կարապողոսյան Հարություն Կարապետի – անկուսակցական (ԱԺ պատգամավոր)
  7. Կիրակոսյան Արթուր Սամվելի ՀՀԿ
  8. Մարգարյան Գեղամ Հարությունի ՍԻՄ
  9. Շահնազարյան Դավիթ Գուրգենի – անկուսակցական
  10. Պողոսյան Արուսյակ Արմենի – ՀՀԿ
  11. Սարգսյան Վարդուհի Վրեժի ՀՀԿ

Թիվ 5 ընտրական տարածք (Արարատի մարզ)

  1. Արթենյան Մարինե Սուրիկի ՀՀԿ
  2. Բարության Թորոս Անդրանիկի անկուսակցական
  3. Գասպարյան Կարեն Գագիկի անկուսակցական
  4. Երանոսյան Գեղանուշ Գառնիկի անկուսակցական
  5. Կարապետյան Անի Սայենի անկուսակցական
  6. Կարապետյան Մհեր Կոլյայի անկուսակցական
  7. Կարապետյան Կարո Արտավազդի ՀՀԿ
  8. Հակոբյան Զավենի Կառլենի անկուսակցական
  9. Հակոբջանյան Հրայր Ռոբերտի անկուսակցական
  10. Մուրադյան Մուրադ Սահակի ՀՀԿ (ԱԺ պատգամավոր)
  11. Նադարյան Մարտին Արամայիսի անկուսակցական

Թիվ 6 ընտրական տարածք (Արմավիրի մարզ)

  1. Առաքելյան Արտակ Էդիկի ՀՀԿ
  2. Երանոսյան Գայանե Խաչիկի ՀՀԿ
  3. Ղահրամանյան Աշոտ Սարգսի – ՀՀԿ (ՀՀԿ խորհրդի անդամ)
  4. Պետրոսյան Քնարիկ Ալեքսանի ՀՀԿ
  5. Ջանգոզյան Վարդան Վլադիմիրի ՀՀԿ
  6. Վարդանյան Աննա Ժորայի անկուսակցական
  7. Քարտաշյան Մովսես Պարույրի ՀՀԿ

Թիվ 7 ընտրատարածք (Արագածոտնի մարզ)

  1. Գասպարյան Գասպար Ազատի ՀՀԿ
  2. Գրիգորյան Ժորա Սիրազնիկի ՀՀԿ
  3. Մկրտչյան Ժիրայր Անդրանիկի ՍԻՄ
  4. Շուխյան Շուշանիկ Գեւորգ ՀՀԿ
  5. Պետրոսյան Գեղամ Մուշեղի ՀՀԿ
  6. Սահակյան Սարգիս Արտաշեսի – ՀՀԿ (ՀՀԿ խորհրդի անդամ)
  7. Վահանյան Արմինե Գրիգորի անկուսակցական

Թիվ 8 ընտրատարածք (Գեղարքունիքի մարզ)

  1. Ավագյան Արթուր Կարլենի անկուսակցական
  2. Զոհրաբյան Անի Արթուրի ՀՀԿ
  3. Հակոբյան Կարեն Լեւիկի ՀՀԿ
  4. Հարությունյան Բագրատ Գուրգենի ՀՀԿ
  5. Հովհաննիսյան Անդրանիկ Հովհաննեսի ՀՀԿ (անունը ցուցակից հանվել է)
  6. Մկրտչյան Հասմիկ Ռուբիկի ՀՀԿ
  7. Սահակյան Վիգեն Հովսեփ ՀՀԿ
  8. Քոչարյան Նիկոլայ Նարինբեկի անկուսակցական

Թիվ 9 ընտրատարածք (Լոռու մարզ)

  1. Բաղդասարյան Վահրամ Վաղինակի – ՀՀԿ (ԱԺ պատգամավոր, ՀՀԿ ԳՄ անդամ)
  2. Գաբրիելյան Սամվել Լեւոնի ՀՀԿ
  3. Խանզադյան Անահիտ Արարատի ՀՀԿ
  4. Հովհաննիսյան Արփինե Աշոտի – ՀՀԿ (ԱԺ պատգամավոր, ՀՀԿ ԳՄ անդամ)
  5. Հովակիմյան Արմենուհի Կարլենի անկուսակցական
  6. Ղուկասյան Արսեն Ազատի անկուսակցական
  7. Նալբանդյան Արթուր Լեւոնի – ՀՀԿ
  8. Շարմազանով Էդուարդ Հովսեփի – ՀՀԿ (ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ ԳՄ անդամ)

Թիվ 10 ընտրատարածք (Կոտայքի մարզ)

  1. Գաբրեիլյան Անահիտ Ռազմիկի ՀՀԿ
  2. Գրիգորյան Արտակ Մաքսիմի ՍԻՄ
  3. Գեւորգյան Անդրանիկ Գարուշի անկուսակցական
  4. Դավթյան Արտակ Լյուդվիկի ՀՀԿ (ՀՀԿ խորհրդի անդամ)
  5. Հարությունյան Սոնյա Գրիգորի ՀՀԿ
  6. Հովսեփյան Արմենուհի Սեյրանի անկուսակցական
  7. Պողոսյան Մնացական Մարատի անկուսակցական
  8. Փիլիփոսյան Սմբատ Արամայիսի ՀՀԿ
  9. Օհանյան Հովհաննես Սյոմիկի ՀՀԿ
  10. Ֆելիկյան Աշոտ Սեդրակի անկուսակցական

Թիվ 11 ընտրատարածք (Շիրակի մարզ)

  1. Աբելյան Նվարդ Մարզպետի ՀՀԿ
  2. Աղաբաբյան Ռեմիկ Արմենի ՀՀԿ
  3. Անաստասյան Լուսյա Անգելի ՀՀԿ
  4. Արշակյան Հարություն Զոհրաբի ՀՀԿ
  5. Կարապետյան Ռուզան Մակբեթի ՀՀԿ
  6. Կոշտոյան Արտյոմ Ցոլակի ՀՀԿ
  7. Հայրապետյան Առաքել Հայրապետի ՀՀԿ
  8. Հարությունյան Անահիտ Ալբերտի ՀՀԿ
  9. Միրզոյան Նարեկ Լյովայի ՀՀԿ
  10. Ներսիսյան Ներսես Գրիգորի ՍԻՄ
  11. Պողոսյան Կարապետ Լեւոնի ՀՀԿ
  12. Վարագյան Վահագն Մանվելի ՀՀԿ (ՀՀԿ խորհրդի անդամ)
  13. Տոնոյան Սուսաննա Մնացականի ՀՀԿ

Թիվ 12 ընտրատարածք (Սյունիքի և Վայոց Ձորի մարզեր)

  1. Ալեքսանյան Դավիթ Մավրի ՀՀԿ
  2. Հարությունյան Մենուա Արտակի – անկուսակցական
  3. Հովակիմյան Լիլիթ Խաչատուրի Ռեֆորմիստների կուսակցություն
  4. Մեսրոպյան Անի Աբելի ՀՀԿ
  5. Նաղդալյան Հերմինե Միքայելի – ՀՀԿ (ԱԺ պատգամավոր, ՀՀԿ ԳՄ անդամ)
  6. Պարոնյան Արայիկ Սաշիկի ՀՀԿ
  7. Պետրոսյան Գարեգին Խաչիկի անկուսակցական
  8. Պետրոսյան Շուշան Սամվելի – ՀՀԿ (ԱԺ պատգամավոր, ՀՀԿ խորհրդի անդամ)
  9. Սարգսյան Հարություն Վաչագանի – ՀՀԿ (ՀՀԿ խորհրդի անդամ)

Թիվ 13 ընտրատարածք (Տավուշի մարզ)

  1. Աբովյան Հովիկ Արամայիսի – ՀՀԿ (ՀՀԿ խորհրդաի անդամ)
  2. Աբազյան Հրայր Ստեփանի անկուսակցական
  3. Բելլույան Սուսաննա Մինասի անկուսակցական
  4. Ղազարյան Անահիտ Պալաղայի ՀՀԿ
  5. Մուտաֆյան Անահիտ Լեւոնի Ռեֆորմիստների կուսակցություն
  6. Ներսիսյան Լենա Ռուբենի ՀՀԿ
!
Այս նյութը հասանելի է նաև   English
Տպել
Կարդացեք նաև
Ամբողջը
Որտեղ է «Իմ քայլը» առավել շատ ձայներ ստացել. ռեկորդակիրը Արարատի մարզն է եւ Երեւանի Մալաթիա Սեբաստիան
Երկրորդ ընտրական տարածքը, որտեղ «Իմ քայլը» առավել մեծ թվով ձայներ է ստացել Երեւանի Մալաթիա–Սեբաստիա, Շենգավիթ վարչական շրջաններն ընդգրկող...
«Մաքրում ենք քաղաքը մեր փակցրած պաստառներից». «Իմ քայլի» անդամների ակցիան
Կամավորները մաքրում են քաղաքը նախընտարական պաստառներից…
ՀՀ նախագահը շնորհավորել է ԱԺ անցած 3 ուժերի ղեկավարներին
Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ այսուհետ եւս նրանց գործունեությունը եւ ծրագրերը կբխեն Հայաստանի եւ Արցախի...
Ինչպես կբաշխվեն ԱԺ հանձնաժողովների նախագահների պաշտոնները. «Իմ քայլը»՝ 6, ԲՀԿ-ն՝ 2, «Լուսավոր Հայաստան»՝ 1
Եթե ստացվի այնպես, որ ԱԺ հանձնաժողովների թիվը լինի 12, ապա «Իմ քայլը» դաշինքը նախագահ կունենան դրանցից 9-ում...
«168 ժամ». Առաջադրանք՝ ուժայիններին՝ կապված ՀՀԿ-ի ստացած ձայների հետ
Պայմանավորված ընտրությունների արդյունքներով՝ արդեն իսկ ԱԱԾ մի շարք տարածքային կառույցների ղեկավարներ ստացել են...
Որ ընտրական տարածքներում է ԲՀԿ-ն առավել շատ ձայն ստացել. Կոտայքի մարզը ռեկորդակիր է
Սրանով է պայմանավորված, որ եթե որոշ մարզերից ԲՀԿ-ի թեկնածուներից ոչ ոք չի ընտրվել պատգամավոր, ապա Կոտայքից միանգամից երեք թեկնածու դարձել է պատգամավոր...
Partner news