Վրաստանի հետ հարաբերությունները կայուն են։ Այս մասին «Նեզավիսիմայա գազետա»-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքերով, հնարավոր է հայ-վրացական հարաբերությունների վրա անդրադառնում են այն հակամարտությունները, որոնցում երկու կողմերն էլ գտնվում են։ «Սակայն ճիշտ չէ մի շարքի մեջ դնել բոլոր հակամարտությունները։ Ոչ մի հակամարտություն նման չէ մյուսին, չկան ընդհանուր ձեւեր, չկան ընդհանուր բանաձեւեր դրանց կարգավորման համար՝ ո՛չ Աբխազիայում, ո՛չ Հարավային Օսիայում, ո՛չ Լեռնային Ղարաբաղում։
Իսկ Վրաստանի հետ հարաբերությունները համարում եմ գերազանց։ Սակայն դա չի նշանակում, որ անհարթություններ չկան, սակայն Վրաստանի վարչապետի հետ մենք կառուցողական երկխոսության մեջ ենք, մեր հարաբերությունները բարեկամական են, մենք շատ հաճախ ենք շփվում՝ ինչպես պաշտոնապես, այնպես էլ ոչ պաշտոնական պայմաններում»,- նշել է վարչապետը։

Relations with Georgia are stable, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stated in an interview with NG.
According to him, there are conflicts in both countries and it is possible that the conflicts are reflected in the Armenian-Georgian relations. “But it’s wrong to put different conflicts in one row. No conflict is like the other, there are no common forms, there are no general formulas for their resolution - neither in Abkhazia and in South Ossetia, nor in Nagorno-Karabakh.
And I think the relations with Georgia are excellent. This does not mean that there are no rough spots, but we have a constructive dialogue with the Georgian Prime Minister, we have friendly relations, ”he said.