ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանի երրորդ դիմումին Երեւան քաղաքի դատարանի աշխատակազմի ղեկավար Արմեն Ալսանյանը պատասխանել է, որն ըստ պաշտպանի՝ չի համարվում պատասխան, նա պատրաստվում է վաղը չորրորդ նամակն ուղարկել։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Քոչարյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը։
«Այդտեղ իրականում պատասխան չկար, գրված էր՝ տեղեկացվել եք, որ ամսի 17-ին Աննա Դանիբեկյանը վերադառնալու է, ձեր հարցերը կարող եք ուղղել իրեն։ Չորրորդ հարցումը կուղարկեմ վաղը»,- ասաց նա։
Անդրադառնալով դատավոր Աննա Դանիբեկյանի երկրորդ անգամ արձակուրդ գնալուն՝ Խուդոյանն ասաց. «Քրեական դատավարությունը Հայաստանում վերջին 2 տարում կատաստրոֆիկ վիճակում Է։ Դրա վերականգնելը բավական դժվար է լինելու»։

Second President of Armenia Robert Kocharyan’s attorney Hovhannes Khudoyan told Armenian News-NEWS.am that even though the chief of staff of the Yerevan court of general jurisdiction has responded to his third letter, he doesn’t consider this a response and is preparing to send the fourth letter.
“There was actually no response. The chief of staff simply wrote that Judge Anna Danibekyan will return on April 17 and I can ask her my questions. I will send the fourth letter tomorrow, “he said.
Touching upon the fact that Judge Anna Danibekyan is on leave for the second time, Khudoyan said criminal procedure has been in a catastrophic situation for the past two years and it will be rather difficult to change the situation.