Վարչապետի խոսնակ Մանե Գեւորգյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում ո՛չ հերքում, ո՛չ էլ հաստատում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը հունվարի 11-ին կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն, որտեղ կայանալու է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ հանդիպումը։
«Այս պահին ես ո՛չ կարող եմ հերքել, ո՛չ էլ հաստատել, երբ որ նման հանդիպում նախատեսվի, մենք պատշաճ կարգով տեղեկություն կտրամադրենք»,- ասաց Մանե Գեւորգյանը:
Նշենք, որ ըստ շրջանառվող լուրերի՝ այդ հանդիպման օրակարգում նոյեմբերի 9-ին ստորագրված եռակողմ հայտարարությունն է:

На этот момент я не могу ни подтвердить, ни опровергнуть данную информацию. Об этом заявила в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am пресс-секретарь премьер-министра Армении Мане Геворкян, комментируя слухи о том, что глава кабмина Никол Пашинян 11 января отбудет в Россию, где должна состояться встреча с президентом России Владимиром Путиным и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
«Когда подобная встреча будет назначена, мы предоставим информацию в надлежащем порядке», - заявила Геворкян.
Отметим, что, согласно муссируемым сведениям, в повестку предстоящей встречи включено трехстороннее заявление, подписанное 9 ноября 2020 года.