Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Տիգրան Սիմոնյանի, բավարարել է ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի կալանքը եւս 2 ամսով երկարաձգելու միջնորդությունը։
Հիշեցնենք, որ Դավիթ Տոնոյանը մեղադրվում է 2,277,323,840 ՀՀ դրամ գումար հափշտակելու եւ կեղծիքներ, հանրորեն վտանգավոր արարքներ կատարելու մեջ։ Նրա նկատմամբ կալանավորումն ընտրվել է որպես խափանման միջոց։ Այս գործով մեղադրյալի կարգավիճակ ունեն նաեւ Հայաստանին զենք մատակարարող ընկերության ղեկավար Դավիթ Գալստյանը եւ Գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Ստեփան Գալստյանը, որոնք նույնպես կալանավորված են։

The Criminal Court of Appeal of Armenia today granted the motion to extend the arrest of former Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan for another two months.
Tonoyan is charged with plundering AMD 2,277,323,840, as well as committing fraud and publicly dangerous acts. Arrest is selected as a pre-trial measure. Head of a company supplying weapons to Armenia Davit Galstyan and Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia Stepan Galstyan are also accused under this case and are also in custody.