Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանին կայունության եւ անվտանգության ապահովման հարցերը, հաղորդում է Կրեմլի մամլո ծառայությունը։
«Շարունակվել է կարծիքների փոխանակումը 2020թ. նոյեմբերի 9-ի, 2021թ. հունվարի 11-ի եւ նոյեմբերի 26-ի Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի ղեկավարների Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ եռակողմ հայտարարություններում ամրագրված պայմանավորվածությունների իրագործման գործնական ասպեկտների վերաբերյալ, ներառյալ հայ-ադրբեջանական սահմանին կայունության եւ անվտանգության ապահովման հարցերը», - ասված Է հայտարարության մեջ:

Russian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan discussed on Saturday during a telephone conversation the issues of ensuring stability and security on the Armenian-Azerbaijani border, the Kremlin press service reported.
“The exchange of views continued on the practical aspects of the implementation of the agreements enshrined in the tripartite statements of the leaders of Armenia, Azerbaijan and Russia on Nagorno-Karabakh dated November 9, 2020, January 11 and November 26, 2021, including issues of ensuring stability and security on the Armenian-Azerbaijani border,” - the message says.