Հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից ինձ հեռացնելով՝ իշխանությունը չի կարող կասեցնել իրենց դեմ ուղղված իմ պայքարը: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահե Հակոբյանը՝ մեկնաբանելով իրեն պաշտոնազրկելու՝ իշխող խմբակցության սկսած գործընթացը:
«Սա դեռ միայն «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության որոշումն է, երբ այն պաշտոնական դառնա, ես հայտարարություն կանեմ: Ամեն դեպքում ՔՊ-ի որոշումն ինձ համար առ ոչինչ է, որովհետեւ ՔՊ-ն եւ իր ղեկավարն ինձ համար առ ոչինչ են: Սա կոնկրետ իմ անձի դեմ արված որոշում է, որովհետեւ ես միշտ կոպիտ եմ արտահայտվել այս իշխանության հասցեին ու Նիկոլի կոկորդին մնացած ոսկոր եմ: Իրենք մտածում են, թե այս քայլով ինձ կդնեն անելանելի վիճակում, կտխրեցնեն, բայց չարաչար սխալվում են: Այդ պաշտոնն իմ երազանքը չէր: Հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնը զբաղեցնեմ, թե՝ ոչ, մանդատ ունենամ, թե՝ ոչ, ես պայքարելու եմ Նիկոլի եւ նիկոլիզմի դեմ»,- նշեց Վահե Հակոբյանը:
Վահե Հակոբյանի խոսքով՝ եթե իր պաշտոնազրկումը տեղի ունենա, իշխող խմբակցություն չի անտեսի Դոնթի բանաձեւ:
«Բաբկեն Թունյանը, որպես նախագահի տեղեկալ, կվարի նիստերը, իրենք էլ նախագահի պաշտոնում որեւէ մեկին չեն ընտրի: Իրենք անում են շատ ավելի վատ բաներ, ինչի մեջ մեղադրում էին նախկիններին: Դաշտում ցանկանում են մնալ միայն իրենք, բարի երթ եմ մաղթում»,- հավելեց Հակոբյանը:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին՝ հունիսի 28-ին, իշխող խմբակցություն «Քաղաքացիական պայմանագիրը» որոշում է կայացրել Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Իշխան Սաղաթելյանին եւ Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահե Հակոբյանին պաշտոնազրկելու գործընթաց սկսել:

By removing me from the post of chairman of the committee, the authorities cannot stop my fight aimed against them. Opposition MP Vahe Hakobyan, who is Chairman of the Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly (NA) of Armenia, told Armenian News-NEWS.am this, commenting on the process, which started by the ruling majority faction in the NA, to dismiss him.
"This is still only the decision of the ‘Civil Contract [CC]’ Faction. When it becomes official, I will make an announcement. In any case, the decision of the CC is nothing to me because the CC and its leader [i.e., PM Nikol Pashinyan] are nothing to me. This is a decision made specifically against me because I have always expressed harshly to these authorities, and I am a ‘bone’ left in Nikol's ‘throat.’
They think that with this move they will put me in a desperate situation, make me sad; but they are sorely mistaken. That position was not my dream. Whether I hold the post of chairman of the [aforesaid] committee or not, whether I have a [parliamentary] mandate or not, I will fight against Nikol and Nikolism," said Hakobyan.
"They [i.e., the incumbent Armenian authorities] are doing much worse things than they used to blame the former ones for. Only they want to remain in the [political] arena [of Armenia]. I wish good luck [to them]," the opposition lawmaker added.
Ruling majority "Civil Contract" Faction of the NA made a decision Tuesday to start the process of dismissal of NA opposition vice speaker Ishkhan Saghatelyan and opposition chairman of the NA Standing Committee on Economic Affairs Vahe Hakobyan.