Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է ուղարկել ՌԴ վարչապետ Վլադիմիր Պուտինին՝ իր ցավակցությունը հայտնելով
Ռուսաստանի Պերմ քաղաքում կատարված ողբերգության կապակցությամբ: «Հայաստանի կառավարության եւ հայ ժողովրդի անունից անկեղծ ցավակցություն եմ հայտնում դեկտեմբերի 5-ին Պերմում կատարված ողբերգության կապակցությամբ: Ռուս ժողովրդի հետ միասին սգում ենք ավելի քան հարյուր մարդու ողբերգական մահը: Խնդրում եմ փոխանցել իմ ցավակցությունները, մխիթարանքի եւ սրտակցության խոսքերը սգակիր ընտանիքներին»,- ասված է Սարգսյանի հեռագրում:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 5-ին, ժամը 00.30-ի սահմաններում Պերմի գիշերային ակումբներից մեկում տեղի ունեցած խոշոր հրդեհի արդյունքում զոհվել էին հարյուրից ավել, մարմնական վնասվածքներ ստացել 130 հոգի: Տուժածների թվում նշվում էր նաեւ ազգությամբ հայ, 1974թ Էդուարդ Ղազարյանի անունը:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян направил телеграмму соболезнования главе российского правительства Владимиру Путину в связи с трагедией в российском городе Пермь.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе правительства, в телеграмме, в частности, говорится: «От имени армянского народа и своего имени лично выражаю соболезнование в связи с трагедией в городе Пермь. Мы вместе с русским народом скорбим в связи с гибелью более чем ста людей. Прошу передать мои соболезнования родным и близким погибших».
Отметим, что 5 декабря в районе 00:30 в одном из ночных клубов города Пермь разгорелся пожар, унесший жизни 103 человек. 130 человек получили телесные повреждения. В числе пострадавших есть также армянин 35-летний Эдуард Казарян.