ԵԽԽՎ ղեկավար Ժան Կլոդ Մինյոնը հայտարարել է, թե վճռականորեն դատապարտում է Ադրբեջանում լրագրողների իրավունքների զանգվածային խախտումները:
Ապրիլի 23-ի մամուլի ասուլիսում պատասխանելով Ադրբեջանում լրագրողների իրավունքների մասին հարցին, Մինյոնն ընդգծել է, որ առանց հապաղելու արձագանքել է Ադրբեջանում լրագրողների սպանությանը:
Նա նաեւ հաղորդել է, որ անհրաժեշտ է Ադրբեջանի իշխանություններին հիշեցնել այն մասին, որ եթե նրանք ցանկանում են դեր խաղալ միջազգային ասպարեզում, հատկապես «Եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթի համատեքստում, ապա պետք է պաշտպանեն լրագրողների իրավունքները, ինչպիսի միջոցառում էլ որ նրանք լուսաբանեն:

Глава ПАСЕ Жан-Клод Миньон заявил, что решительно осуждает массовые нарушения прав журналистов в Азербайджане.
Отвечая на вопрос о состоянии с правами журналистов в Азербайджане на пресс-конференции 23 апреля,  Миньон подчеркнул, что незамедлительно отреагировал на убийство журналистов в Азербайджане.
Он также сообщил, что необходимо напомнить властям Азербайджана о том, что если они хотят играть роль на международной арене, особенно в контексте предстоящего конкурса «Евровидение», то должны защищать журналистов, какое бы мероприятие они не освещали.