Սիրելի հայրենակիցներ,այսօր ժամը 15:00 ից Ուժեղ Հայաստանի պատգամավորները կլքեն ԱԺ-ն և կշարժվեն դեպի Էջմիածին:
16:00 կլինենք Վաղարշապատի դատարանի առջև։ Այս մասին Facebook–ի իր էջում տեղեկացրել է «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նարեկ Կարապետյանը։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Նարեկ Կարապետյանը հայտարարեց, որ օգոստոսի 7–ին խորհրդարանում չեն լինի, ժամը չորսին կլինեն Վեհափառի դատական նիստին։ Հատկանշական է, որ այսօր տեղի է ունենալու ԱԺ երրորդ փոխխոսնակի պաշտոնում «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության ներկայացուցիչ Արամ Վարդեւանյանի ընտրությունը։

"Дорогие соотечественники, сегодня с 15:00 депутаты «Сильной Армении» покинут НС и направятся в Эчмиадзин. В 16:00 будем у здания суда Вагаршапата". Об этом на своей странице в Facebook сообщил руководитель фракции «Сильная Армения» Нарек Карапетян.
Напомним, что накануне Нарек Карапетян заявил, что 7 августа они не будут в парламенте, а в четыре часа будут на судебном заседании Католикоса всех армян. Примечательно, что сегодня состоятся выборы представителя фракции «Сильная Армения» Арама Вардеваняна на должность третьего вице-спикера НС.