Ջերմորեն շնորհավորում եմ իմ գործընկեր և բարեկամ, ընդդիմադիր պատգամավոր Արամ Վարդևանյանին՝ ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ։ Այս մասին Facebook–ի իր էջում գրել է Աշխարհահռչակ իրավաբան և մարդու իրավունքների միջազգային պաշտպան Ռոբերտ Ամստերդամը։
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Արամի հետ համատեղ աշխատանքի ընթացքում անձամբ եմ համոզվել նրա բարձր պրոֆեսիոնալիզմի, պատասխանատվության և մարդկային անզիջում որակների մեջ։ Նա այն մասնագետներից է, ում համար իրավունքի պաշտպանությունը սկզբունքային առաքելություն է։
Մի երկրում, որտեղ մարդիկ ենթարկվում են հետապնդումների քաղաքական հայացքների համար, որտեղ կան քաղբանտարկյալներ, իսկ ազգային ու հոգևոր արժեքները ստորադասվում են, ընդդիմադիր փոխխոսնակի դերը չափազանց պատասխանատու է։
Այս լիազորություններով Արամը ստանում է ազդեցիկ լծակներ՝ քաղաքական ճնշումներն ու իրավախախտումները բարձրաձայնելու, միջազգային հանրության ուշադրությունը հրավիրելու և հայ ժողովրդի արժեքային համակարգը պաշտպանելու համար։ Վստահ եմ՝ նա իր ողջ փորձն ու էներգիան ծառայեցնելու է ի նպաստ Հայաստանի ու հայ ժողովրդի։

От всей души поздравляю моего коллегу и друга, оппозиционного депутата Арама Вардеваняна с избранием на должность вице-спикера Национального Собрания. Об этом написал на своей странице в «Facebook» всемирно известный юрист и международный защитник прав человека Роберт Амстердам.
«За время совместной работы с Арамом я лично убедился в его высоком профессионализме, ответственности и бескомпромиссных человеческих качествах. Он из тех специалистов, для кого защита права является принципиальной миссией.
В стране, где людей преследуют за политические взгляды, где есть политзаключенные, а национальные и духовные ценности отодвигаются на второй план, роль оппозиционного вице-спикера чрезвычайно ответственна.
С этими полномочиями Арам получает влиятельные рычаги для того, чтобы говорить вслух о политическом давлении и нарушениях закона, привлекать внимание международного сообщества и защищать ценностную систему армянского народа. Уверен, что весь свой опыт и энергию он направит во благо Армении и армянского народа.