Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբաս Արաղչին մեղադրել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին ԱՄՆ-ին Իրանի դեմ պատերազմի մեջ ներքաշելու մեջ։ Համապատասխան հայտարարությունը նա հրապարակել է X սոցիալական ցանցում։
«Եբրայերենով Նեթանյահուն բացահայտ պարծենում է, որ ԱՄՆ վարչակազմին ներքաշել է Իրանի դեմ պատերազմի մեջ՝ Իսրայելի շահերից ելնելով։ Նեթանյահուն բացահայտ ծիծաղում է այն բանի վրա, թե ինչպես է «ազդել» Ամերիկայի վրա ամերիկյան ալիքներով հազար ժամ եթեր ունենալու միջոցով», — գրել է Արաղչին։
Իրանցի նախարարի խոսքով՝ Իսրայելի վարչապետն անգլերեն լեզվով գովաբանում է ԱՄՆ նախագահի առաջնորդությունը։ «Օձ», — ամփոփել է Արաղչին։

Глава МИД Ирана Аббас Аракчи обвинил премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху во втягивании США в войну с Ираном. Соответствующее заявление он опубликовал в соцсети X.
«На иврите Нетаньяху открыто хвастается, что втянул администрацию США в войну против Ирана в интересах Израиля. Нетаньяху в открытую смеется над тем, как он «повлиял» на Америку через тысячу часов эфира на американских каналах», — написал Аракчи.
По словам иранского министра, на английском языке израильский премьер восхваляет лидерство президента США. «Змея», — резюмировал Аракчи.