Ադրբեջանական դատարանը չի բավարարել «Ենի Մուսավաթ» թերթի նախկին խմբագիր Մախալ Իսմայիլօղլուի խնդրանքը՝ արտերկրում բուժում ստանալու վերաբերյալ:
Այսօր՝ հունվարի 11-ին կայացած դատապրոցեսում վերաքննիչ բողոքը չի բավարարվել եւ Ապշերոնյան շրջանի դատարանի վճիռը մնացել է ուժի մեջ, հաղորդում է ադրբեջանական Trend News-ը:
Իսմայիլօղլուի նկատմամբ քր.գործը հարուցվել է նրա հարեւանի ծառայողի բողոքի հիման վրա: Նախկին խմբագիրը մեղադրվում էր 128 (Առողջությանը կանխամտածված թեթեւ վնաս հասցնելը) հոդվածով: Դատարանի վճռով նա դատապարտվել էր երկու տարվա պայմանական ազատազրկման:
Իսմայիլօղլուի խոսքով, նա մտադիր է կրկին դիմել դատարանին՝ արտերկրում բուժման թույլտվություն ստանալու համար: Լրագրողը մտադիր է վճիռը բողոքարկել գերագույն դատարանում:

Azerbaijani court turned down the request by imprisoned formed editor of “Yeni Musavat” newspaper Makhal Ismailoglu to receive treatment abroad.
Appeal petition at today’s legal trial was repulsed and sentence by Absheron region court was upheld, Trend News reads.
Criminal action against Ismailoglu was brought under the appeal of his neighbor’s maid. Former editor is under the accusation of the Criminal Code article 128 (intended light bodily harm). Under the court verdict, he was sentenced to 2 years’ conditional imprisonment.
According to Ismailoglu, he intends to seize the court requesting to go abroad for the treatment. The journalist also will appeal from the judgment in the Supreme Court.