Խոշորագոյն ֆինանսական բուրգի ստեղծող Բերնարդ Մեդոֆի կրտսեր եղբայրը 10 տարվա ազատազրկման է դատապարտվել խարդախությանը մասնակցելու մեղադրանքով:
«Ես ամաչում եմ արարքիս համար: Պատրաստ եմ պատասխան տալ օրենքի առաջ», - ասել է 67-ամյա Փիթեր Մեդոֆը, հայտնում է Reuters-ը: Փիթեր Մեդոֆը կկալանավորվի փետրվարին, հայտնում է gazeta.ru-ն: Ավելի վաղ նա համաձայնել էր համագործակցել քննության հետ, նաեւ համաձայնել էր իր, կնոջ եւ դստեր գրեթե բոլոր ակտիվների առգրավմանը, հայտնում է AP-ը:
Փիթեր Մեդոֆը եղբոր՝ Բերնարդ Մեդոֆի Madoff Investment Securities հիմնադրամում զբաղեցնում էր կորպորատիվ կառավարման եւ վերահսկման բաժնի ղեկավարի պաշտոնը: 74-ամյա Բերնարդ Մեդոֆը դատապարտվել էր 2009թ.` 150 տարով: Նրա տրամադրության տակ եղած գումարային միջոցների ծավալը հասնում էր տասնյակ միլիարդավոր դոլարների: Խարդախայության բացահայտումից հետո հաջողվել է ներդրողներին վերադարձնել դրանց միայն մի մասը:

Младший брат создателя крупнейшей финансовой пирамиды Бернарда Мэдоффа получил 10 лет по обвинению в соучастии в мошенничестве.
«Мне стыдно за содеянное. Я готов отвечать перед законом», - сказал 67-летний Питер Мэдофф, сообщает Reuters. Питер Мэдофф начнет отбывать свой срок в феврале, сообщает «Газета.Ru». Ранее он согласился сотрудничать со следствием, а также согласился на конфискацию собственных активов, а также почти всех активов его жены и дочери, сообщает AP.
Питер Мэдофф занимал пост начальника отдела корпоративного управления и контроля в фонде Madoff Investment Securities, который возглавлял его старший брат Бернард Мэдофф.74-летний Бернард Мэдофф был осужден в 2009 году на 150 лет тюрьмы. Объем денежных средств, которыми он оперировал, в течение многих лет составлял десятки миллиардов долларов. После того, как афера раскрылась, только часть из них удалось вернуть его вкладчикам.