Մեծ Բրիտանիայում ուղիղ եթերով դարթսի խաղի հանդիսատեսն, ում դահլիճից դուրս են հանել նրա համար, որ նման է Հիսուսին, ավելի ուշ կարողացել է վերադառնալ եւ այժմ նշանավոր է դարձել։ Այս մասին հաղորդում է բրիտանական «The Daily Telegraph»-ը։
Նատան Գրինդալը հեռացվել է դահլիճից, քանի որ շեղում էր խաղացողներին, երբ ամբոխը հեռուստատեսային խաղի ժամանակ սկսել է «Հիսուս» ձայնարկել։ Նա այժմ դարձել է պաշտամունքային կերպար երկրպագուների մեջ եւ Լոնդոնում դարթսի  աշխարհի առաջնության ժամանակ նրան դիմավորել են ծափահարություններով։
Այս կապակցությամբ աբինգդոնցի այգեպանն ասել է. «Ես գնացել էի «Ալեքսանդրա փալաս» դարթս նայելու համար, եւ այնտեղ բազմաթիվ մարդիկ ցանկանում էին լուսանկարվել ինձ հետ։ Մարդիկ «Հիսուս» էին ձայնարկում եւ բոլորը հիանալի ժամանակ անցկացրին»։

В Великобритании зритель на игре в дартс в прямом эфире, которому сказали выйти из зала из-за того, что он похож на Иисуса, позднее смог вернуться и теперь стал знаменитостью. Об этом сообщает британская «The Daily Telegraph».
Натан Гриндал был удален из зала за то, что отвлекал игроков, когда толпа начала скандировать «Иисус» во время телевизионной игры. Он теперь стал культовой фигурой среди фанатов и был встречен аплодисментами толпы на Чемпионате мира по дартс в Лондоне.
В этой связи садовник из Абингдона сказал: «Я пошел в Александра-палас смотреть дартс, и множество людей там хотели фотографироваться со мной. Люди скандировали «Иисус», и все прекрасно проводили время».