Ռուսաստանի Իրկուտսկի մարզի Անգարսկ քաղաքում երեխայի առեւանգումը խճճված սիրո հետեւանք է, հայտնել են Ռուսաստանի քննչական կոմիտեում։ Իրկուտսկի մարզում կինը՝ կազմակերպելով նորածնի առեւանգումը, մտադիր էր նրան ներկայացնել որպես իր դուստր՝ տղամարդուն իր կողքին պահելու համար։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 22-ին ծննդատնից անհետացել էր նորածին մի աղջիկ։ Նրան պատվաստման պատրվակով տարել էր բժշկական թիկնոցով եւ դիմակով անհայտ անձ։ Երեխային նույն օրն եւեթ հաջողվել էր գտնել։ Երեխային առեւանգող երկու աղջիկները հայտնել են , որ իրենց ընկերուհին մոլորեցրել է իրենց՝ ասելով որ դա իր երեխան է եւ խնդրել է գաղտնի կերպով նրան դուրս հանել բժշկական հաստատությունից, հայտնում է՝ «Վեստի ՖՄ»-ը։
Ինչպես պարզել է ՆՏՎ-ն, առեւանգողներին հայտնաբերելու գործում օգնել է նրանց տանող տաքսու վարորդը։ Նա ցույց է տվել այն տունը, որտեղ իջեցրել էր երեխան ձեռքներին երկու կանանց։ Վերջիններս, ինչպես հետո է պարզվել, աղջնակին հանձնել են իրենց ընկերուհուն, ով խնդրել էր բերել երեխային՝ բացատրելով, որ նորածնին լույս աշխարհ է բերել ինքը, բայց ոչ իր ամուսնուց, որի մասին չէր ուզում պատմել իր կողակցին։
Պատմությունը բացարձակ հորինված էր։ Կասկածյալը երբեք էլ հղի չէր եղել, եւ նորածինն անհրաժեշտ էր՝ սիրեկանին շահագործելու համար։
Տղամարդը, ում պատճառով պատահել է այս քրեա-սիրային պատմությունը, ընկերուհու մտադրությունների մասին ոչինչ չգիտեր։ Կնոջը դեռ հսկողության տակ են պահում, իսկ նրա հետ համագործակցող կանանց չեն կալանավորել։

К похищению ребенка в Ангарске Иркутской области привела запутанная любовная история, сообщили в Следственном комитете. Организовавшая кражу новорожденной из перинатального центра в Иркутской области женщина собиралась выдать ее за свою дочь, чтобы удержать мужчину.
Напомним, 22 декабря из перинатального центра исчезла новорожденная девочка. Ее под предлогом прививок забрала неизвестная в медицинском халате и маске. Найти ребенка удалось в тот же день. Две девушки, которые забрали ребенка, сообщили, что их подруга ввела их в заблуждение, сказав, что это ее ребенок и попросила тайно забрать его из медучреждения, сообщают «Вести ФМ».
Как поясняет НТВ, найти похитительниц помог подвозивший их таксист. Он показал дом, где высадил двух женщин с ребенком на руках. Те, как потом выяснилось, передали девочку своей подруге - она и попросила привезти малышку, объяснив: ребенка, мол, родила она, вот только не от мужа, о чем не хотела сообщать супругу. История оказалась абсолютным вымыслом. Подозреваемая никогда не была беременна, а младенец нужен был, чтобы манипулировать любовником.
Мужчина, из-за которого и закрутилась эта уголовно-любовная история, о намерениях подруги ничего не знал. Женщину пока держат под стражей, а соучастниц, забравших для нее ребенка, задерживать не стали.