«Հայկական ժամանակ» թերթը զրուցել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հետ։ Հատված հարցազրույցից.
«- Վերջին օրերին կրկին ակտիվացան խոսակցությունները վարչապետի պաշտոնանկության մասին։ Վերլուծություններ կային, որ Տիգրան Սարգսյանը պաշտոնանկ կարվի, խոսվում է, որ Դուք կրկին փորձում եք վարչապետ դառնալ, բայց չի ստացվում։ Որքանո՞վ են հիմնավոր այս խոսակցությունները։
- Ես հասկանում եմ ինչու այդ խոսակցությունները սրվեցին, դա կապված է նախագահական ընտրությունների հետ, որ դրանից հետո ձեւավորվելու է նոր կառավարություն։ Ես իմ կարծիքը չեմ փոխել, որ ասել էի՝ միտք չունեմ վարչապետ դառնալ, իսկ ինչ վերաբերում է վարչապետին, ես դրանք ուղղակի խոսակցություններ եմ համարում։ Նորմալ աշխատում է վարչապետը, եւ որեւէ հարց մեր կուսակցության գործադիր մարմնում չի քննարկվել»,- մեջբերում է «Հայկական ժամանակը»։

YEREVAN. – Haykakan Zhamanak daily interviewed Armenian National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan, and below is an excerpt from the talk.
“The rumors about dismissing the PM [Tigran Sargsyan] became more active in recent days. There were analyses that Tigran Sargsyan will be dismissed; they are saying that you once again are attempting to become PM, but it is not working out. To what extent are these rumors true?
I understand why these rumors became more intensive; it is linked to the presidential election [on February 18], that a new government will be formed afterward. I have not changed my view which I had said: I have no intention to become PM. As for the [talk about dismissing the serving] premier, I think they are just rumors. The PM is working in normal fashion, and no [such] matter is discussed at the executive body of our [political] party [that is, the ruling Republican Party].”