Լեհաստանում վթարի է ենթարկվել պարի խմբի երեխաներին տեղափոխող ավտոբուսը, այն բախվել է երկաթգծի կամրջի սյանը: Ավտոբուսում եղել է 18 երեխա եւ նրանց երկու ղեկավարները:
Տեղի փրկարարների փոխանցմամբ` միջադեպի հետեւանքով զոհվել է 10-ամյա մի աղջնակ, եւս եւկու աշակերտուհիներ տարբեր աստիճանի վնասվածքներով տեղափոխվել եհիվանդանոց:
Ողբերգությունը տեղի է ունեցել կենտրոնական Մազովեցյան վոեվոդությունում: Նախնական վարկածով` ավտովթարի պատճառը վատ եղանակային պայմաններն են եղել, մերկասառույցի վրա վարորդը կորցրել է մեքենայի կառավարումը, հաղորդում է НТВ-ն:

В Польше в аварию попал автобус, перевозивший детей из танцевальной труппы: он врезался в опору железнодорожного моста. В автобусе находились 18 детей и двое их руководителей.
По данным местных спасателей, в результате инцидента погибла 10-летняя девочка, еще две школьницы с различными травмами госпитализированы.
Трагедия произошла в центральном Мазовецком воеводстве. По предварительной версии, причиной ДТП стали плохие погодные условия: водитель не справился с управлением на заснеженной скользкой дороге, сообщает НТВ.