Նյու Դելիում հնդիկ ուսանողուհի Ջոտի Սինգhի բռնաբարության մեղադրյալներից մեկը մարտի 11-ին ինքնասպան է եղել:
NDTV հեռուստաալիքը հայտնում է, որ գլխավոր մեղադրյալ Ռամ Սինգhը տեղի ժամանակով ժ. 5.00-ին կախվել է Թիհարի իր բանտախցում, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Նյու Դելիում 2012թ. դեկտեմբերին խմբակային բռնաբարել էին ուսանողուհի Ջոտի Սինգհին, որը ընկերոջ հետ վերադառնում էր կինոդիտումից: Հանցագործները նաեւ դաժանորեն տանջել են աղջկան: Ավելի ուշ նա վախճանվել էր Սինգապուրի հիվանդանոցում: Հնդկաստանի շատ քաղաքներում տեղի էին ունեցել բողոքի զանգվածային ցույցեր:
Ոստիկանությւոնը ձերբակալել էր վեց մեղադրյալների: Ռամ Սինգհին, նրա եղբայր Մոկեշին, Վինայ Շարմին, փավանա ԳուպտԱՅին եւ Ակշավ Սինգհին սպանության եւ առեւանգման մեղադրանքներ էին առաջադրվել: Վեցերորդ կասկածյալին անչափահաս էին ճանաչել հանցագործության կատաման պահին, նրա գործը կքննվի առանձին:

Один из обвиняемых в изнасиловании индийской студентки Джоти Сингх в Нью-Дели в 11 марта покончил с собой.
Телеканал NDTV сообщает, что Рам Сингх, один из основных обвиняемых по делу, около 5.00 по местному времени повесился в своей камере в тюрьме Тихар, пишет РИА Новости.
В декабре 2012 года в Нью-Дели была изнасилована студентка Джоти Сингх, которая возвращалась из кино вместе со своим другом. Преступники также жестоко мучили девушку. Позже она скончалась в клинике в Сингапуре. Во многих городах Индии прошли массовые акции протеста, сопровождавшиеся столкновениями с полицией.
Полиция арестовала шесть подозреваемых. Раму Сингху, его брату Мукешу, Винаю Шарме, Паване Гупте и Акшаву Сингху были предъявлены обвинения, в частности, в убийстве и похищении. Шестого подозреваемого признали несовершеннолетним на момент преступления, его дело будет рассматриваться отдельно.