Իսրայելի նախարարի սպանությանը մասնակցած պաղեստինցի Մաջդի ալ-Ռիմավին դարձել է Բեզոնի` Փարիզի արվարձանի, պատվավոր քաղաքացի: Բեզոնի քաղաքային խորհուրդը Ռիմավիին անվանել է քաղբանտարկյալ, ով տուժել է իր համոզմունքների համար:
Ինչպես գրում է The Jerusalem Post-ը, պատգամավորների կարծիքով, պաղեստինցին միայն պաշտպանել է «իր քաղաքն ու նրա բնակիչներին, նաեւ կոչ է արել պահպանել միջազգային իրավունքը (այսինքն Երուսաղեմ մայրաքաղաքով պաղեստինյան պետության ստեղծում)»: Բեզոնի քաղաքապետ Դոմինիկ Լեսպարրը հայտնել է, թե պատգամավորների որոշումը «հզոր քաղաքական գործողություն է»:
Սակայն խորհրդի որոշման մեջ չի նշվել Ռիմավիի դերի մասին` Իսրայելի տուրիզմի նախարար Ռեհավամ Զեեեւիի սպանության մեջ: Դրա համար «քաղբանտարկյալը» ցմահ ազատազրկման գումարած 80 տարվա բանտային կալանքի է արժանացել:
Զեեւին սպանվել էր 2001թ.` որպես վրեժ Պաղեստինի Ազատագրության ժողովրդական ճակատի գլխավոր քարտուղարի սպանության համար: Ալ-Ռիմավին նախարարի վրա հարձակված չորս գրոհայիններից մեկն էր:

Участвовавший в убийстве израильского министра палестинец Маджди аль-Римави стал почетным гражданином Безона - пригорода Парижа. Городской совет Безона назвал Римави политическим заключенным, пострадавшим за свои убеждения.
Как пишет The Jerusalem Post, по мнению депутатов, палестинец лишь «защищал свой город и его жителей, а также призывал к соблюдению международного права (то есть созданию палестинского государства со столицей в Иерусалиме)». Мэр Безона Доминик Леспарр объявил, что решение депутатов городского совета является «мощным политическим действием».
Однако не было упомянуто о роли Римави в убийстве израильского министра туризма Рехавама Зееви, за что он и получил пожизненный срок плюс 80 лет тюремного заключения, пишет «Лента.Ру».
Зееви был убит в 2001 году в отместку за ликвидацию израильтянами Абу Али Мустафы - генерального секретаря Народного фронта освобождения Палестины. Аль-Римави был одним из четырех боевиков, участвовавших в нападении на министра.