Հայաստանի Հանրապետության կրթության եւ գիտության նախարարի պաշտոնակատար Արմեն Աշոտյանն այսօր՝ ապրիլի 18-ին, լրագրողների հետ զրույցում հերքեց տեղեկություոնները, թե նշանակվելու է դեսպան:
«Երբ առաջին անգամ շրջանառեցին այդ լուրերը՝ մտածեցի կատակ է: Բայց երբ մամուլը կրկնում է՝ երեւի շատ է ցանկանում ազատվել կրթության եւ գիտության նախարարից իր կողմից առավել սիրված մեկ այլ գործչի համար, կամ էլ՝ շատ է ցանկանում, որ ես իմ ֆրանսերենի իմացությունը կարողանամ ծառայեցնել Հայաստանի արտաքին քաղաքականությանը: Մնացել է 20 օր՝ կառավարության կազմակերպմանը, չեմ կարծում, որ բյուր ընթերցողները կարիք ունեն իրենց օրակարգը լցնել իմ աշխատանքի տեղավորման հարցերով»,- ասաց Ա. Աշոտյանը:

Информация о назначении исполняющего обязанности министра образования и науки Армении Армена Ашотяна на должность посла не соответствует действительности. Об этом в беседе с журналистами 18 апреля заявил сам Ашотян.
«Когда впервые начали муссироваться эти слухи, я подумал - это шутка. Но когда пресса повторяется, видимо, она очень хочет освободиться от министра образования и науки в пользу другого деятеля, или очень хочет, чтобы я свое знание французского языка смог поставить на службу внешней политике Армении»,- сказал Ашотян, отметив, что осталось 20 дней до формирования правительства, и он не считает, что многочисленные читатели нуждаются в пополнении своей повестки дня вопросами его трудоустройства.