ԲՀԿ մամուլի քարտուղար Տիգրան Ուրիխանյանն անպատշաճ է համարում ԲՀԿ-ի նախընտրական արշավին իր գնահատական տալը:
Ապրիլի 23-ին մամուլի ասուլիսի ժամանակ նա նորից, ինչպես մի քանի օր առաջ, առաջարկել է մի կողմ դնել այդ հարցը: Ըստ նրա` այդ հարցին ընտրությունների օրը կպատասխանեն ընտրողները: «Վստահ եմ, որ ընտրողները կպատասխանեն բոլոր հարցերին»,-նշել է Տիգրան Ուրիխանյանը:
Հարցին, թե ինչպես է կուսակցությունը գնահատում իր հնարավորությունները, մամուլի քարտուղարը պատասխանել է, որ կուսակցական մրցակցության առումոբ ԲՀԿ-ի շանսերը բարձր է գնահատում: Նա նաեւ հիշեցրել է, որ կան ուժեր, որոնք իրենց ուշադրությունը սեւեռում են ընտրությունների ոչ կուսակցական բնույթի վրա: «Բայց ընտրողները կուսակցությունների համար են քվեարկելու, այլ ոչ թե` անձանց»,-նշել է Տիգրան Ուրիխանյանը:
Նախկին խորհրդարանում եւ ավագանիում ԲՀԿ-ի ներկայացուցիչների գործողությունների մասին հարցին պատասխանելիս, Ուրիխանյանը նորից նշել է, որ թե Ազգային ժողովում, թե քաղաքապետարանում իրենց ներկայացրած նախաձեռնությունները մեծամասնության կողմից մերժվել են, եւ որ հենց կուսակցության ներկայացուցիչների աշխատանքի հանդեպ ունեցած դժգոհությունն է ստիպել արմատապես փոխել ԲՀԿ-ի կազմը եւ ավագանու թեկնածուների ցուցակը: Պատասխանելով այն հարցին, որ քաղաքապետարանում ԲՀԿ-ի ներկայացուցիչները իշխանությունների կողմից առաջարկված որոշումների օգտին են քվեարկել, Ուրիխանյանը նշեց, որ գործող մեծամասնության առկայության դեպքում քվեարկության արդյունքը միեւնույնն է չէր փոխվելու:

Пресс-секретарь партии «Процветающая Армения» Тигран Уриханян считает некорректным ему самому давать оценку предвыборной кампании «ПА».
На пресс-конференции 23 апреля он вновь, как и несколькими днями ранее, предложил оставить этот вопрос на потом. По его словам, на него в день выборов ответят сами избиратели. «Уверен, что избиратели ответят на все вопросы», - заметил Тигран Уриханян.
На переформулированный вопрос о том, как же партия оценивает свои шансы, пресс-секретарь заметил, что в плане партийной конкуренции шансы «ПА» оценивает как очень высокие. При этом он напомнил, что есть силы, которые акцентируют внимание не на партийном аспекте предстоящих выборов. «Но избиратели будут голосовать за партии, а не личности», - заметил Тигран Уриханян.
Отвечая на вопрос о действиях представителей «ПА» в прошлом парламенте и Совете старейшин, Уриханян вновь заявил, что представленные ими инициативы как в парламенте, так и мэрии, были отклонены большинством, и именно недовольство работой представителей партии побудило коренным образом изменить состав фракции «ПА» и список кандидатов в старейшины. В ответ на упорные напоминания о том, что представители «ПА» в мэрии голосовали за решения, предложенные властями, Уриханян заметил, что при наличии большинства итог голосования все равно бы не изменился.