Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր՝ հունիսի 12-ին, Ռուսաստանի Դաշնության պետական տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ այցելել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանատուն եւ շնորհավորել դեսպան Իվան Վոլինկինին ու դեսպանատան աշխատակիցներին տոնի առթիվ:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ Հանրապետության նախագահը տոնի առթիվ նաեւ շնորհավորական ուղերձներ է հղել ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինին եւ ՌԴ կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւին:
Ռուսաստանի Նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ուղղված շնորհավորական ուղերձում Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ վստահորեն զարգանում են Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ միջպետական դաշնակցային հարաբերությունները: Դրանց հիմքում հայ եւ ռուս ժողովուրդների միջեւ ժամանակի փորձությունն անցած բարեկամությունն է եւ փոխշահավետ համագործակցություն կառուցելու երկու երկրների ձգտումը:
ՌԴ կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւին ուղղված շնորհավորական ուղերձում Հանրապետության նախագահը նշել է, որ եղբայրական Ռուսաստանի պատմության մեջ այդ տոնը արտացոլում է երկրի եւ հասարակության կյանքի բոլոր ոլորտներում արմատական բարեփոխումները, որոնք սկսվել են ավելի քան քսան տարի առաջ եւ նպաստել Ռուսաստանի հետեւողական զարգացմանը, որի բարձր հեղինակությունը ժամանակակից աշխարհում անվիճելի է:
ՌԴ բարձրագույն ղեկավարությանը եւ ժողովրդին Սերժ Սարգսյանը մաղթել է հաջողություններ, խաղաղություն եւ բարօրություն:

YEREVAN. – Armenian President Serzh Sargsyan on Wednesday visited the Russian Federation (RF) Embassy in Yerevan, in connection with Russia Day—the RF national holiday—, and congratulated Ambassador Ivan Volinkin and the Embassy staff on this occasion.
Also, the President issued messages of congratulations to RF President Vladimir Putin and PM Dmitry Medvedev, the Armenian President’s Press Office informs.
In his message to Putin, President Sargsyan stressed that the allied relations between Armenia and Russia are developing, and the friendship between the two peoples and their desire to build partnership are at the basis of these relations.
In his message to Medvedev, the President noted that Russia Day reflects the country’s radical reforms, which have contributed to the development of Russia.
In addition, Serzh Sargsyan wished success, peace and prosperity to Russia’s top leaders and its people.