Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, հուլիսի 14-ից 20-ն ընկած ժամանակահատվածում, հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 250 անգամ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ այդ ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերի ձեռնարկած օպերատիվ քայլերի արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը կասեցվել է եւ հայ դիրքապահները մարտագծի ողջ երկարությամբ շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պաշտպանություն:

STEPANAKERT. – The Azerbaijani side violated the ceasefire, at the line of contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces, 250 times in the passing week.
On July 14-20, more than 1,000 shots were fired of different-caliber weapons, the NKR Defense Ministry press service informs.
The NKR Defense Army vanguard units took retaliatory measures, establishing full control along the entire length of the line of contact.
Azerbaijan violated the ceasefire, at its boundaries with Armenia and the Nagorno-Karabakh Republic, more than 7,030 times since the beginning of 2013.