Մաշտոցի պողոտայից ոստիկանության աշխատակիցները քիչ առաջ երկու երիտասարդի բերման են ենթարկել:
Ինչպես հայտնում է NEWS.am-ի թղթակիցը, ոստիկանները «Մալիբու» սրճարանի մերձակայքում մեծ արագությամբ մոտեցել են 70 700 համարանիշներով արծաթագույն, «Մերսեդես» մակնիշի մեքենային, դուրս բերել երկու երիտասարդների եւ տարել անհայտ ուղղությամբ:
Երբ փողոցում հավաքված անձինք փորձել են օգնել վերջիններիս, ոստիկանության ՊՊԾ գնդի աշխատակիցները հայտարարել են, որ այդ երկու երիտասարդները մեքենան փորձել են վարել բողոքի ակցիայի մասնակիցների վրա: Բերման ենթարկվածների ինքնությունն ու նրանց տանելու իրական պատճառները դեռ հայտնի չեն:
Նշեք, որ Մաշտոցի պողոտայում եւ Երեւանի այլ փողոցներում մի քանի օր է՝ ընթանում է «Չենք վճարելու 150 դրամ» ակցիան, որին փորձում են խոչընդոտել Երեւանի քաղաքապետարանի աշխատակիցներն ու գծատերերը՝ իրենց մտերիմների հետ:

Полиция Армении подвергла приводу двух молодых людей с прилегающей к акции протеста в центре Еревана территории. Как сообщает корреспондент Новости Армении - NEWS.am, полицейские приблизились к серебристому «Мерседесу» с номерами 70 700, вывели двух молодых людей и увели в неизвестном направлении.
Когда прохожие намеревались вмешаться, полицейские заявили, что двое указанных молодых людей попытались переехать участников акции протеста. Личность подвергнутых приводу и реальные причины привода пока неизвестны.
Отметим, в сквере Маштоца и в ряде точек в центре Еревана уже несколько дней продолжается акция протеста против резкого повышения платы за проезд в общественном транспорте. Отныне пассажирам автобусов и маршруток в Ереване приходится платить 150 драмов вместо прежних 100, а пассажирам троллейбусов – 100 драмов вместо прежних 50.