Հուլիսի 25-ի ցերեկը առայժմ անհայտ հանցագործները սպանել են Թունիսի ընդդիմության առաջնորդներից Մոհամեդ ալ Բրահմիին, հայտնում է Agence France-Presse-ը՝ վկայակոչելով իշխանությունների հայտարարությունը: Ըստ «Ալ Ջազիրա» հեռուստաալիքի՝ քաղաքական գործչի վրա 11 փամփուշտ են արձակել, երբ վերջինս կնոջ հետ դուրս է եկել մայրաքաղաքի իր տնից: Ընդդիմադրի կինը վիրավորվ է, նրան ծանր վիճակում տեղափոխել են հիվանդանոց:
Ալ Բրահմին «Ժողովրդական շարժում» կուսակցության անդամ է եղել, որն ընդգրկված է ներկայիս կառավարությանը կտրուկ քննադատող չափավոր իսլամիստներից բաղկացած աշխարհիկ դաշինքի կազմում:
Այս տարվա փետրվարին Թունիսում սպանվել էր այդ կուսակցության եւս մեկ ներկայացուցիչ՝ Շուքրի Բելեյդը: Այն ժամանակ սպանությունը երկրում քաղաքական խոր ճգնաժամ էր առաջացրել եւ հանգեցրել կառավարության կազմի փոփոխության, հաղորդում է Lenta.ru-ն:
Ներքին գործեր նախարարությունն ավելի վաղ հայտնել էր, որ քննիչներին հաջողվել է դուրս գալ մարդասպանների հետքի վրա: Սակայն ոչ մի ձերբակալություն չէր իրականացվել:

Днем 25 июля пока неустановленные преступники застрелили одного из лидеров тунисской оппозиции Мохамеда аль-Брахми, сообщает Agence France-Presse со ссылкой на заявление властей. По данным телеканала «Аль-Джазира», в политика выпустили 11 пуль, когда он с женой выходил из своего дома в столице страны — Тунисе. Супруга погибшего была ранена, ее госпитализировали в тяжелом состоянии.
Аль-Брахми был членом партии «Народное движение», которая входит в широкую светскую коалицию, резко критикующую нынешнее правительство страны, состоящее из умеренных исламистов.
В феврале текущего года в Тунисе был убит еще один представитель этой партии — Шукри Бельэйд. Тогда убийство вызвало в стране глубокий политический кризис и привело к изменению состава правительства, передает Lenta.ru
Министерство внутренних дел ранее заявляло, что следователям удалось выйти на след убийц, состоящих в неназванной «радикальной исламистской группировке». Никаких арестов, однако, пока не производилось.