«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ Արմենիա» բորսայում այսօր՝ հուլիսի 25-ին տեղի է ունեցել «Ազգային Հիփոթեքային Ընկերություն» ՓԲԸ-ի անվանական զեղչակտրոնային պարտատոմսերի տեղաբաշխումը: Այդ մասին տեղեկացնում են Բորսայի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
Սա այդ ընկերության արդեն 6-րդ թողարկումն է: Պարտատոմսերի տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 816,9 մլն դրամ, միջին կշռված եկամտաբերությունը կազմել է 9,4635%:
«Ազգային Հիփոթեքային Ընկերությունը» վերաֆինանսավորում իրականացնող վարկային կազմակերպություն է: Ընկերության միակ հիմադիրն ու բաժնետերը հանդիսանում է ՀՀ կենտրոնական բանկը:

На армянской фондовой бирже «Nasdaq OMX Armenia» 25 июля состоялось размещение купонно-дисконтных облигаций ЗАО «Национальная ипотечная компания». Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в службе по связям с общественностью Биржи.
Это уже 6-ая эмиссия, проведенная компанией. Облигации размещены на 100%, а выручка от эмиссии составила 816,9 млн. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций, выпущенных компанией, составила 9,4635%.
«Национальная ипотечная компания» - кредитная организация, финансирующая ипотечные кредиты частных финансовых учреждений в рамках госпрограммы поддержки молодых семей. Единственным учредителем и акционером компании является Центральный банк Армении.