«Արմավիա» ընկերությունը դադարեցրել է սնանկցման գործընթացը: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել են ավիաընկերությունից:
«Սնանկացման գործընթացը դադարեցվել է, ընկերությունը փակում է բանկերին ունեցած իր պարտքերը, որոշ վարկեր արդեն վերադարձվել են»,-հաղորդել են ընկերությունից:
Ինչ վերաբերում է օդանավերի վաճառքին, ապա այդ խնդրի շուրջ այժմ բանակցություններ են ընթանում: Սակայն «Արմավիայում» չնշեցին, թե կոնկրետ ինչ ընկերությունների հետ են բանակցում:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի ազգային փոխադրող «Արմավիա» ընկերությունը ապրիլի 1-ից դադարեցրել է թռիչքները եւ հայտարարել սնանկացման գործընթաց սկսելու մասին: Ավիաընկերությունը վերջին ժամանակներս պարբերաբար ֆինանսական դժվարություններ է ունեցել, որոնց պատճառով բազմիցս չվերթներ են հետաձգվել:

Компания «Армавиа» приостановила процедуру банкротства. Об этом корреспонденту Новости Армении - NEWS.am заявили в авиакомпании.
«Процедура банкротства приостановлена, компания закрывает долги перед банками, некоторые кредиты уже погашены», - сообщили в компании.
Что касается продажи самолетов, то вокруг этого в настоящее время ведутся переговоры. С какими именно компаниями, в «Армавии» не уточнили.
Напомним, что национальный перевозчик Армении компания «Армавиа» с 1 апреля компания прекратила полеты и заявила о начале процедуры банкротства. Компания в последнее время периодически испытывала финансовые проблемы, из-за которых неоднократно откладывались полеты.