ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունում հերքել են տեղեկություններն այն մասին, որ Արցախի բանակն առնչությունի ունի ադրբեջանցի սպայի մահվանը:
Ինչպես NEWS.am-ի թղթակցին է հաղորդել ԼՂՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար փոխգնդապետ Սենոր Հասրաթյանը, այդ միջադեպին ղարաբաղյան զինված ուժերը չեն մասնակցել, իսկ ադրբեջանական կողմը մեղավորներին պետք է փնտրի սեփական բանակում: «ԼՂՀ ՊԲ-ն պահպանում է հրադադարի ռեժիմը»,-ընդգծել է Սենոր Հասրաթյանը:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների տեղեկություններով՝ նախօրեին զոհվել է ադրբեջանական բանակի սպա Կաինաթ Աբդուլաեւը: ՊՆ մամուլի ծառայությունը հաստատել է այս տեղեկատվությունը ԱՊԱ-ին: Նա, իբրեւ թե, զոհվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում:

В Министерстве обороны Нагорно-Карабахской Республики опровергли причастность карабахских ВС к гибели азербайджанского прапорщика.
Как заявил корреспонденту Новости Армении - NEWS.am пресс-секретарь Минобороны НКР подполковник Сенор Асратян, в этом инциденте нет вины карабахских ВС, азербайджанская сторона должна искать виновных в собственной армии. «Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики соблюдает режим перемирия», - подчеркнул Сенор Асратян.
По сообщению азербайджанских СМИ, накануне погиб прапорщик азербайджанской армии Каинат Абдуллаев (1989 г.р). В пресс-службе Минобороны этот факт АПА подтвердили. Он якобы погиб  в результате нарушения режима перемирия.