Հայկական կողմի մարդասիրական նախաձեռնությամբ եւ Կարմիր խաչի միջազգային կազմակերպության միջնորդությամբ ադրբեջանական կողմին են հանձնվել նրա երկու քաղաքացիների դիակները, որոնք սպանվել էին մարտի 3-ին Կոթի գյուղի մոտ: Հանձնումը տեղի է ունեցել հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխավան-Սադարակ հատվածում:
Ադրբեջանական կողմին է հանձնվել նաեւ 2009թ. դեկտեմբերի 28-ին ձերբակալված Էլդար Հեյդարօղլի Թաղիեւը, որին բռնել էին սահմանը խախտելու փորձի ժամանակ:
Նշենք, որ մարտի 3-ի, լույս 4-ի գիշերը Տավուշի մարզի Կոթի գյուղի մերձակայքում Ադրբեջանի տարածքից Հայաստան էր ներթափանցել զինված դիվերսիոն խումբ՝ 5-6 հոգուց բաղկացած: Խումբը զբաղվում էր թալանով ու անասնագողությամբ: Հայկական կողմի ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում ադրբեջանական խումբը 3 զոհ էր տվել: Հայկական կողմից զոհեր եւ վիրավորներ չկային:

По гуманитарной инициативе армянской стороны и при посредничестве Международного комитета красного креста тела двух азербайджанцев, находящиеся на территории Армении в результате инцидент, произошедшего 3 марта переданы азербайджанской стороне на участке Ерасхаван-Садарак армяно-азербайджанской границы.
Азербайджанской стороне передан также задержанный 28 декабря 2009 года гражданин Азербайджана Тагиев Эльдар Гейдар оглу, нарушивший границу Армении.
Отметим, что в ночь с 3 на 4 марта, в районе села Коти Тавушской области, на территорию Армении из Азербайджана проникла вооруженная диверсионная группа из 5-6 человек. Нарушившая государственную границу группа занималась разбоем и кражей скота. В результате предпринятых армянской стороной специальных мероприятий, группа была обезврежена, с азербайджанской стороны были 3 жертвы. С армянской стороны жертв и раненных не было.