Հայաստանում 2013-ի ընթացքում նվազել է մահվան ելքով վթարների թիվը: Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանի ճանապարհային ոստիկանության ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի պետ, գնդապետ Նորիկ Սարգսյանը՝ հունվարի 23-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
Որպես իր խոսքերի ապացույց նա ներկայացրել է հինգ տարվա վիճակագրական տվյալներ:
Ըստ նրա՝ վթարների տեսանկյունից ամենավատ տարին 2008-ն էր՝ 2202 դեպք, 407 զոհ, 3125 վիրավոր:  2009-ին կառավարությունը հինգ տարվա ընթացքում զոհերի թիվը տաս տոկոսով կրճատելու ռազմավարություն ու գործողությունների ծրագիր մշակելու հանձնարարական էր տվել ոստիկանությանը:
«Ցանկանում եմ հպարտությամբ հաղորդել, որ մեր առաջ դրված խնդիրը կատարվել ու գերակատարվել է՝ զոհերի թիվը կարողացել ենք կրճատել ոչ թե 10, այլ՝ 23 տոկոսով»,-ընդգծել է Սարգսյանը:

YEREVAN. – The number of fatal traffic accidents in Armenia has reduced in 2013.
Road Police official, Police Colonel Norik Sargsyan stated the aforesaid at a press conference on Thursday.
As proof of his words, Sargsyan presented the respective five-year statistics.
The police official noted that the worst year in Armenia in terms of road accidents was 2008—with 2,202 accidents, 407 casualties, and 3,125 injuries.
As per Sargsyan, in 2009 the government commissioned the police to develop a strategy and an action plan to reduce the number of traffic accident fatalities by ten percent and over the course of five years.
“I would like to proudly report that our task has been overfulfilled. We have been able to reduce the number of dead by 23 percent,” Colonel Norik Sargsyan stressed.