«ՈՒԴԱՌ» կուսակցության առաջնորդ Վիտալի Կլիչկոն ուժայինների հետ բանակցելուց հետո միացել է Գրուշեւսկի փողոցի ցուցարարներին եւ խնդրել նրանցից  «լռության ժամ», այն է՝ «Բերկուտի» ջոկատների եւ ՆԶ-ի վրա քարեր եւ պետարդներ չնետել:
Կլիչկոյի խոսքով՝ դա անհրաժեշտ է իշխանությունների հետ բանակցություններ սկսելու համար:
Ցուցարարների պայմաններն են. 1. Հունվարի 16-ին ընդունված բոլոր օրենքների կասեցում, 2. Զախարչենկոյի հրաժարականը, 3. Նախագահական արտահերթ ընտրություններ:
Կլիչկոն հայտարարել է, որ մտադիր է անել ամեն ինչ՝ կոնֆլիկտի սրացում թույլ չտալու համար, հայտնում է ZIK-ը:
Նաեւ հայտնի է դարձել, որ բարիկադները չեն քանդի, դրանց մոտ ուժեղացված հսկողություն կսահմանեն:
Կլիչկոյի խոսքով՝ ժամը 20.00-ին ինքը ցուցարարներին կհայտնի իշխանությունների հետ բանակցությունների արդյունքները:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Կլիչկոն «Բերկուտ» հատուկ ջոկատայինների եւ ՆԳՆ Ներքին զորքերի հետ բանակցությունների է մեկնել: Միաժամանակ, արմատական ցուցարարները շարունակել էին ուժայինների վրա քարեր նետելը, վերջիններս էլ պատասխանել էին լուսաաղմկարար նռնակներով:

Лидер партии УДАР Виталий Кличко вернулся к протестующим на ул. Грушевского после переговоров с силовиками.
Он попросил митингующих «час тишины» – не забрасывать отряды «Беркута» и ВВ камнями и петардами.
По его словам, это нужно для того, чтобы начать переговоры с властями.
Условия, которые выставляют митингующие: 1. Отмена всех законов, принятых 16 января; 2. Отставка Захарченко; 3. Досрочные президентские выборы.
Кличко заявил, что намерен сделать все возможное, чтобы не допустить эскалации конфликта, сообщает ZIK.
Также, как стало известно из трансляции на Еспресо.ТВ, баррикады не будут разбирать, выставят у них усиленную охрану.
По словам Кличко, в 20.00 он сообщит митингующим о результатах переговоров с властью.
Как сообщалось, ранее Кличко ходил на переговоры с бойцами спецподразделения «Беркут» и служащими Внутренних войск МВД. При этом радикально настроенные протестующие продолжали бросать камни в силовиков, а те, по-прежнему, отвечали им светошумовыми гранатами.