Ադրբեջանի հետ ուղիղ կապերի բացակայությունը դժվարացնում է Հակոբ Ինջիղուլյանին հետ վերադարձնելը: Այս մասին հայտարարել է Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ հունվարի 24-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
«Միջազգային կառույցների հետ միասին փորձում ենք հետ վերադարձնել մեր գերուն: Ուղիղ պետական կապերի բացակայության պատճառով չենք կարողանում աշխատանքն արագորեն անել: Սակայն մենք կշարունակենք աշխատանքը, որպեսզի ազատենք Հակոբ Ինջիղուլյանին»,-ընդգծել է Օհանյանը:
Հիշեցնենք, որ շարքային զինծառայող Հակոբ Ինջիղուլյանը մոլորվել ու հայտնվել էր ադրբեջանական ԶՈւ վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում օգոստոսի 8-ի գիշերը: Մեկ օր անց նրան տեղափոխել են Բաքու: Ադրբեջանական կողմը տարբեր պատճառներով հետաձգում էր Կարմիր Խաչի պատվիրակկների հանդիպումը գերի զինվորի հետ:

YEREVAN. – Lack of direct contacts with Azerbaijan complicates the return of captive solider Hakob Injighulyan, Defense Minister Seyran Ohanyan told reporters.
“Together with international agencies we are working to return the captive. The work cannot go faster due to lack of direct contacts between the states, but we continue efforts to return Hakob Injighulyan,” the Minister said.
Armenian soldier Hakob Injighulyan (born in 1991) found himself in the territory under the control of Azerbaijan on August 8, 2013. He was taken to Azerbaijani capital city Baku the next day. The ICRC was able to meet with the Armenian prisoners of war on August 20.