Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Ալեքսանդր Չիկաիձեին:
Նախագահը ողջունել է հյուրին եւ հույս հայտնել, որ նրա այցը կլինի արդյունավետ եւ կնպաստի Հայաստանի ու Վրաստանի ոստիկանական կառույցների համագործակցության հետագա խորացմանը, որի համար, նախագահի համոզմամբ, ձեւավորված է իրավապայմանագրային անհրաժեշտ դաշտ:
Նախարար Չիկաիձեն գոհունակությամբ է արձանագրել, որ Հայաստանի ոստիկանության հետ Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունը սերտ գործընկերային հարաբերություններ ունի, եւ իր այցի նպատակն է՝ առավել ամրապնդել այդ հարաբերությունները, քննարկել փոխգործակցության հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ երկու հարեւան եւ դարավոր բարեկամական կապեր ունեցող երկրները ժամանակակից մարտահրավերներին դիմակայելու եւ տարածաշրջանում ընդհանուր մտահոգության խնդիրներին արդյունավետ լուծումներ գտնելու գործում պետք է շարունակաբար զարգացնեն համագործակցությունը, ինչին նպաստում են հայ-վրացական բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունը, փոխայցելություններն ու կառուցողական եւ ջերմ հարաբերությունները:

YEREVAN. – The President of Armenia, Serzh Sargsyan, on Tuesday received the Minister of Internal Affairs of Georgia, Aleksandre Tchikaidze.
The President expressed the hope that the minister’s visit will be productive and it will contribute to the further deepening of cooperation between the police agencies of Armenia and Georgia.
Minister Tchikaidze, for his part, recorded that the Police of Armenia and the Ministry of Internal Affairs of Georgia enjoy close partnership, and that the objective of his visit to Armenia is to further strengthen these relations.
The interlocutors shared the view that the two neighboring and friendship countries need to continuously develop cooperation to be able to confront the modern-day challenges, and to find effective solutions to the regional matters of common concern.