Եվրոպական ներդրումային բանկը (EIB) Հարավային Կովկասում գրասենյակ է բացել: Բանկի պաշտոնական կայքի հաղորդագրության համաձայն, Թբիլիսիում գրասենյակի բացմանը մասնակցել են Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին եւ բանկի փոխնախագահ Վիլհելմ Մոլտերերը:
Գրասենյակը պատասխանատու է լինելու Հայաստանում, Վրաստանում եւ Ադրբեջանում աշխատանքի համար:
Հիշեցնենք, որ վերջին 5 տարիներին EIB-ն ավելացրել է տարածաշրջանում ներկայությունը: 2014 թվականի ավարտի դրությամբ Անդրկովկասում բանկի պորտֆելը կազմել է 726 մլն եվրո: Դրանից 493 մլն-ը՝ Վրաստանում, 217 մլն-ը՝ Հայաստանում եւ 25 մլն-ը՝ Ադրբեջանում, որտեղ բանկը գործում է անցյալ տարվանից:

The European Investment Bank (EIB) opened a Regional Representation Office for the Southern Caucasus in Tbilisi, the capital city of Georgia.
Georgia’s Prime Minister Irakli Garibashvili and EIB Vice President Wilhelm Molterer attended the inauguration of this office, informed the EIB official website.
The new EIB office will cater for business in Georgia, Armenia, and Azerbaijan.
To note, the EIB has accelerated its lending activities in the region over the past five years, and at the end of 2014 these stood at EUR 726 million: EUR 493 million in Georgia; EUR 217 in Armenia; and EUR 25 million in Azerbaijan, where the first operation was signed last year.