Վայոց ձորի մարզում մայիսի 19-ին արջի հարձակումից վիրավորված 66-ամյա Էդիկ Սաֆարյանը վիրահատվել է: Այս մասին NEWS.am-ին ասաց Երեւանի թիվ 1 համալսարանական կլինիկական հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Կարեն Սահակյանը:
Նա հայտնեց, որ վնասվել էր աջ նախաբազուկի նյարդն ու մկանները, որը վիրահատական միջամտությամբ վերականգնվել է:
«Այս պահին գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, օրվա ընթացքում կտեղափոխվի հիվանդասենյակ»,- ասաց բժիշկը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ 2015թ. մայիսի 19-ին արջը հարձակվել էր Վայոց ձորի Քարագլուխ համայնքի բնակիչ, հաշմանդամություն ունեցող 66-ամյա Էդիկ Սաֆարյանի վրա եւ մարմնական վնասվածքներ հասցրել: Տղամարդը տեղափոխվել էր «Եղեգնաձոր» բժշկական կենտրոն, ապա Երեւան:

Пострадавший в результате «схватки» с медведем житель Вайоц дзорской области Армении 66-летний Эдик Сафарян прооперирован. Об этом корреспонденту Новости Армении - NEWS.am сообщил главврач университетской клинической больницы N1 Карен Саакян.
По его словам, у мужчины были повреждены нерв и мышцы правого предплечья. В настоящее время мужчина находится в реанимационном отделении, в течение дня он будет переведен в палату.
Инцидент произошел 19 мая в районе села Караглух. Пострадавший был доставлен в больницу Ехегнадзора, затем в Ереван.