Վայոց ձորի մարզում մայիսի 19-ին արջի հարձակումից վիրավորված 66-ամյա Էդիկ Սաֆարյանը վիրահատվել է: Այս մասին NEWS.am-ին ասաց Երեւանի թիվ 1 համալսարանական կլինիկական հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Կարեն Սահակյանը:
Նա հայտնեց, որ վնասվել էր աջ նախաբազուկի նյարդն ու մկանները, որը վիրահատական միջամտությամբ վերականգնվել է:
«Այս պահին գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, օրվա ընթացքում կտեղափոխվի հիվանդասենյակ»,- ասաց բժիշկը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ 2015թ. մայիսի 19-ին արջը հարձակվել էր Վայոց ձորի Քարագլուխ համայնքի բնակիչ, հաշմանդամություն ունեցող 66-ամյա Էդիկ Սաֆարյանի վրա եւ մարմնական վնասվածքներ հասցրել: Տղամարդը տեղափոխվել էր «Եղեգնաձոր» բժշկական կենտրոն, ապա Երեւան:

YEREVAN. – On Tuesday, a bear attacked Edik Safaryan, 66, a resident of Karaglukh town in the Vayots Dzor Province of Armenia, and wounded the man who is physically disabled.
Safaryan was initially taken to the Yeghegnadzor city medical center, and subsequently, to capital city Yerevan.
The chief physician at the No. 1 University Clinical Hospital of Yerevan, Karen Sahakyan, told Armenian News-NEWS.am that the man has undergone surgery.
“He is in the intensive care unit at the moment,” he said. “He will be transferred to the ward during the day.”