Ադրբեջանի իշխող «Ենի Ազերբայջան» կուսակցության ներկայացուցչի աչքին ամեն տեղ հայեր են երեւում: Ինչպես հաղորդում է haqqin.az-ը, կուսակցության գործադիր քարտուղարի տեղակալ Սիյավուշ Նովրուզովը «հայերի ձեռքն» է տեսել Բաքվում այսօր կայացած ընդդիմության հանրահավաքում:
«Նրանք գումար են վերցնում հայկական լոբբիի կողմից ֆինանսավորվող հասարակական կազմակերպություններից եւ նմանատիպ պիկետներ են կազմակերպում։ Պիկետում բացի կազմակերպիչների հարազատներից եւ մի քանի հատուկ վարժեցված մարդկանցից ուրիշ ոչ ոք չկա։ Սովորական թերթի ընթերցողն անգամ ավելի բարձր մակարդակ ունի, քան այդ հավաքի մասնակիցները։ Հանրահավաքներին ոչ ոք ելույթ չի ունենում, իսկ եթե նույնիսկ ելույթ են ունենում, ապա կրկնում են նույն բանը 20 տարի շարունակ։ Նրանց ստին ոչ ոք չի հավատում, դրա համար էլ նրանց հանրահավաքներին ոչ ոք չի գալիս։ Խելագար պետք է լինես նրանց հետեւից գնալու համար»,– հայտարարել է Սիյավուշ Նովրուզովը։
Հիշեցնենք, որ Բաքվում կայացած հանրահավաքին պահանջներ են հնչել քաղբանտարկյալներին ազատ արձակելու, երկրի տնտեսությունը կայունացնելու եւ բանակում խաղաղ պայմաններում զոհված բազմաթիվ զինծառայողների գործերը հետաքննելու վերաբերյալ։ Հանրահավաքին, որը կազմակերպել էր Ժողովրդավարական ուժերի ազգային խորհուրդը, մասնակցել է մի քանի հարյուր մարդ։

Yeni Azerbaijan Party spokesman has hallucinations of Armenians everywhere.
Siyavush Novruzov, MP and Deputy executive secretary of the Yeni Azerbaijan party, saw ‘the hand of Armenians’ in the oppositional meeting that took place today in Baku, haqqin.az reports.
“They take money from NGOs funded by the Armenian lobby and organize similar pickets. No one attended the picket but the relatives of the organizers and several specially trained people. Even an ordinary newspaper reader ranks above the meeting participants. No one speaks at the meetings, and even if someone does, they repeat the same thing for 20 years. No one believes their lies; that’s why no one comes to the meetings. One should be crazy to follow them,” Siyavush Novruzov said.
During the meeting in Baku, the participants required to release the political prisoners, stabilize the economy and investigate numerous facts regarding the non-military losses in the army. Several hundred people joined the meeting, which was organized by Azerbaijan’s National Council of Democratic Forces.