Էլվիս անունով կատուն, որը 17.5 կգ է կշռում եւ համարվում է աշխարհի ամենագեր կատուներից մեկը, փոքր-ինչ նիհարել է: Ըստ The Daily Mail-ի, 7 տարեկան կենդանին շաքարախտ ունի եւ տառապում է ճարպակալմամբ:
Կատուն կարող է ընդամենը մի քանի քայլ անել, ինչից հետո պետք է հանգստանա: Ներկայում Էլվիսը խիստ դիետայի է հետեւում, ինչպես նաեւ օրական երկու ինսուլինի ներարկում ստանում:
«Էլվիսը Գերմանիայի, եթե ոչ ամբողջ աշխարհի, ամենագեր կատուն է»,- պատմել է կամավոր Քաթրին Հեսսբրյուգեն՝ նշելով, որ ավելորդ քաշը վնասակար է ցանկացած կենդանու համար:
Էլվիսը Arche 90 բարեգործական կազմակերպության տեսադաշտում հայտնվել է 5 տարի առաջ: Այն ժամանակ նա 14 կգ էր կշռում: Հետագայում կենդանին նորից քաշ է հավաքել, սակայն դիետային շնորհիվ արդեն շուրջ 1 կգ նիհարել է:

Кот по кличке Элвис, который весит 17,5 кг и считается одним из самых толстых котов в мире, немного похудел. Об этом сообщает The Daily Mail. Как отмечает газета, по своим габаритам Элвис не уступает трехлетнему мальчику.
Семилетнее животное страдает от диабета и ожирения. Кот может сделать лишь несколько шагов, после чего ему нужно отдохнуть. В настоящее время Элвис сидит на строгой диете, дважды в день ему делают инъекции инсулина.
«Элвис – самый толстый кот в Германии, если не во всем мире», – рассказала волонтер Катрин Хессбрюгге. Она отметила, что лишний вес вреден любому животному. «В худшем случае животное с такими проблемами умрет. Мы хотим это предотвратить», – добавила Хессбрюгге.
Элвис попал в поле зрения благотворительной организации Arche 90 пять лет назад. Тогда он весил 14 кг. В каких условиях кот жил до этого, неизвестно. Впоследствии животное набрало вес, но благодаря диете оно уже сбросило около килограмма. Утверждается, что Элвис очень любит внимание и объятия.