Հայաստանի Ազգային ժողովի գարնանային նստաշրջանն ավարտվեց: Նստաշրջանի փակմանը հնչեց պետական օրհներգը:
Նշենք, որ, սովորույթի համաձայն, օրհներգի բառերը հստակ արտասանում էր ԱԺ փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, դրանք արտաբերում էր նաեւ խոսնակ Գալուստ Սահակյանը:
Մյուս պատգամավորներից օրհներգի խոսքերը բաց չէր թողնում ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Տաճատ Վարդապետյանը, երգում էր նաեւ «Ժառանգություն»-ից պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը:
Նշենք, որ հունիսի 15-ին խորհրդարանը կրկին կհավաքվի՝ արտահերթ նստաշրջանի, որի ընթացքում քննարկվելու են մի շարք անհետաձգելի օրինագծեր, որոնք պատգամավորները չեն հասցրել քննարկել գարնանը:

YEREVAN. - The spring session of the Armenia parliament came to its end under the sounds of the nation anthem of the republic.
As usual, the words of the anthem were clearly spoken by the Deputy Speaker Eduard Sharmazanov and Speaker Galust Sahakyan.
Other MPs also joined the singing, among them Tachat Vardapetyan from Republican Party of Armenia and Zaruhi Postanjyan from Heritage faction.
On June 15 the parliament will re-convene for the extraordinary session, which will include discussion of a number of urgent bills.