Հայաստանի խորհրդարանը մեկ րոպե լռությամբ հարգել է Թբիլիսիում տեղի ունեցած ջրհեղեղի զոհերի հիշատակը։ Լռության րոպեով հարեւան ազգին համերաշխություն հայտնելու առաջարկը արտահերթ նիստի մեկնարկին արեց ԱԺ խոսնակ Գալուստ Սահակյանը։
«Թբիլիսիում ավերիչ ջրհեղեղ է տեղի ունեցել, որը մարդկային կյանքեր է խլել։ Կիսելով վրացի ժողովրդի ցավը՝ առաջարկում եմ մեկ րոպե լռությամբ հարգել զոհերի հիշատակը»,- հայտարարեց Սահակյանը։
Հիշեցնենք, որ հեղեղի պատճառած վնասը կազմում է մոտ 18 մլն դոլար։ Հեղեղները ավերել են Թբիլիսիի կենդանաբանական այգին եւ մի շարք բնակելի տներ։ Հեղեղվել են Թբիլիսիի կենտրոնական փողոցները, վնասվել ենթակառուցվածքները։ Ըստ տարբեր տեղեկությունների՝ զոհվել է 12-15 մարդ, որոնց թվում՝ 2 հայուհի։ Եվս 37 մարդ վիրավորվել է։ Ավելի քան 20 մարդ անհետ կորած է համարվում։

YEREVAN. – The Armenian parliament observed a minute of silence to honor victims of devastating flood in Tbilisi.
“A devastating flood in Tbilisi claimed lives of several people. By sharing pain of the Georgian nation, I offer to observe a minute of silence to honor the victims,” Speaker Galust Sahakyan said.
The devastating flood in Georgia’s capital city had occurred in the early morning hours of Sunday, as unprecedented heavy rains caused the River Vere to burst its banks. More than 10 people were killed. Earlier Armenian Ambassador to Georgia said two Armenian woman were among casualties.